Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Társasházban egyik szomszéd...

Társasházban egyik szomszéd felfúrta a klíma kültéri egységét a lakásomhoz tartozó falra és amikor nagy eső van onnan beázom. Mit lehet csinálni hogy megoldódjon?

Figyelt kérdés

szept. 5. 12:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem bádoglemez tetőszerűséget kéne csinálni a kültéri egység fölé, akkor nem ázna a falad!
szept. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

"50-es főfala biztos van, tehát azon azért nehezen szivárog át az eső ha nincs befolyatva a falba. De csak hangosan gondolkodom."

Jól gondolkodsz. 50-es fal nem ázik át attól hogy egy klíma kültési egység dobozának tetejéről ráverődik az eső. Még egy sima téglafal sem.

A beázás milyen méretű? Nagyobb felület, vagy kisebb? Ha kicsi akkor valószinüleg lyukon megy be a víz.

Mennyire ázik be, folyamatosan vizes vagy csak esőnél? Nem lehet hogy a kondenzvíz kivezető áztatja a falat?

Van arrafelé fürdőszoba, konyha, stb amiből esetleg ázhatna a fal?

Esővíz csatorna rendben, nem törött, nincs eldugulva?

Darazsak nincsenek? Ők is tudnak okozni a falon foltot ha beköltöznek a falba.

szept. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

12. foltokban van és csak nagy eső után pár nap. Csak esőnél utána kiszárad.

Lehet kondenzvíz kivezető is de inkább nagyobb esőknél figyeltem meg. Nincs cső ott a falban. Esővíz csatorna jóval felettünk van több emelettel. Nem láttam darazsakat.


Egyébként egy tetőzet építése a klíma kültéri felé, nem kis költség manapság főleg hogy ipari alpinnal kell. Társasház engedélye kellhet, közgyűlés kötözködő lakók stb. Ja és ki fizeti? Bádogtetőn a csapadék elég hangos tud lenni... Szóval nem hinném hogy ez lenne a megoldás. Már csak azért sem, mert nem látok a felszerelt kültéri egységek felett mind bádogtetőt. Szóval hogy meg lehet azt jól is csinálni.

szept. 6. 09:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!