Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Társasházban egyik szomszéd...

Társasházban egyik szomszéd felfúrta a klíma kültéri egységét a lakásomhoz tartozó falra és amikor nagy eső van onnan beázom. Mit lehet csinálni hogy megoldódjon?

Figyelt kérdés

szept. 5. 12:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Beszélni vele.
szept. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy éven belül tette, jegyzőnél tehetsz birtokháborítás miatt bejelentést.

Ajánlatos lenne videó, vagy fotó a beázásról is.

szept. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Persze beszéltem azt mondja máshová nem tudja felszerelni mert nincs az ő falánál hely. Ami igaz is.


Jegyzői hivatalban voltam, azt mondták nem tudom bizonyítani mikor került fel a készülék ezért alapból el fogják utasítani.

Hát bevallom nem úgy megyek haza hogy fényképezővel azt lessem mikor mit építenek a házban.


Közös képviselő tud tenni valamit az ügyben?

szept. 5. 12:41
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ne lehetne bizonyítani? Minden klímát hivatalosan jegyzőkönyvvel tesznek fel, csak így él a garancia. Megkérik, hogy mutassa be, hogy 1 évnél régebben tetette fel.


Társasháznál itt sokat számít, hogy mi a tiéd. Pl a lakásodnál lévő fal nem hiszem, hogy a tied, az gyanítom, közös. Azt kellene bizonyítani, hogy te beázol, károd keletkezik miatta.


Mondtam már, hogy imádom a társasházakat?

szept. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"azt mondták nem tudom bizonyítani mikor került fel a készülék"


Már hogyne tudnák? Szabályosan felszerelt klímáról kötelezően állít ki a szaki tanúsítványt, abban szerepel a bekötés időpontja. Mivel panasz van a kedves szomszédra, simán bekérhető tőle ez az irat, ha pedig nem engedéllyel rendelkező klímaszerelő tette fel, akkor le is szereltetik vele.

Kültéritől ugyanis nem szabadna, hogy beázz, úgyhogy ott valami komoly gond van.

szept. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%

Helyesen értelmezem: a furaton át jut víz a lakásodba? Átmenő csavarok rögzítik? Mert ha csak mélyen belefúrt, de nincs lyuk, akkor ázni sem tud. De nem tudom elképzelni, milyen rögzítési megoldás az, ahol csavar, dübel stb. mellett bejut a víz.

Másik: ő maga fúrta fel? Ő minősített szerelő? Mert csak az szerelhet jog szerint, és le is kell jelentenie.

Társasházban soha nem laktam, de szerintem a közösség hozzájárulása is szükséges ilyen munkához. De még önkormányzat is szóba jöhet városképi szempontból (van, ahol nem engedik).

szept. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én gyanítom, hogy nem befolyik a lukakon, hanem bever az eső mert rácsapódik vagy ilyesmi. Gondolom, de majd megírja.


#6-os társasházaknél senki nem szokott engedélyt kérni a klíma telepítéséhez. Ugyanígy a kondenzvizet is csak kifolyatják, jó esetben zöld területre ahol senkit nem zavar, rosszabb esetben a járókelők nyakába, illetve a többi lakó ablakába (befújja a szél)


Most még semmilyen hatóság nem foglalkozik alapból ezzel.

szept. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen furaton át. Persze nem tudom pontosan az alpinista mondta mert megközelíthetetlen az én lakásomból az a falrész. Főfal a házé.

Ha rosszul szerelték neki fel akkor is neki kéne javítania.

Önkormányzat engedi.

szept. 5. 13:24
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
Ha befúrták a lakásodba, akkor az instant károkozás. Belóg a faladon a csavar vagy hogyan sikerült? Vagy majdnem befúrták, tehát maradt max egy fél cm a téglában és akkor ott szivárog be? (tégla vagy beton?)
szept. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ez egyébként ilyen lényeges kérdés hogy a furatokon jön be vagy ráesik a tetejére és az eláztatja a falat?

Mert igaz volt kint alpinista de nyilván pontos választ még ő sem tudott adni rá. Régi ház 50-es főfala biztos van, tehát azon azért nehezen szivárog át az eső ha nincs befolyatva a falba. De csak hangosan gondolkodom.

Az a baj, hogy nehezen megközelíthető helyen van. Én sem vettem eddig észre, csak hogy a probléma után kezdtem kutatni.

szept. 5. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!