Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen tartozékokat szerezzek...

Milyen tartozékokat szerezzek be egy elektromos láncfűrészhez?

Figyelt kérdés

Nagyon régen volt dolgom benzines láncfűrésszel, de már nem emlékszem mik kellettek hozzá. Nemsoká vásárolni fogok egy elektromosat itthonra, és szeretném tudni mi kell még mellé.

Pl: kulcs amivel a vezetőt le-felszerelem és állítom, reszelő a lánchoz, Lánckenőolaj... Stb

Mi egyéb szükségeltetik még?


aug. 11. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:

A felsoroltakon kivül hosszabbító.

Én egy ecsetet használok még amivel ki tudom takarítani a fűrészport ami begyűjtött.

aug. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kulcs nem kell mindegyikhez.

Nekem csak reszelő van és lánckenő. Más nem kell, 8 éve gyűröm a gépet.

aug. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha sokat használod, akkor egy láncköszörű se árt. Sokkal egyenletesebbre, és tökéletes profilúra tudod alakítani a vágóéleket, mint reszelővel. (Főleg gyakorlat nélkül.)

És nem kopik jobban a lánc, mert amennyit reszelővel le szoktak szedni, annak én akár a felét is le tudom szedni, ha úgy látom jónak.

Azért vettem anno, mert akkoriban rendszeresen vágtam ki fákat, és volt, hogy egy kavics elkapása után úgy kaptam vissza a köszörülés után a láncot, hogy az egyik oldal nem volt éles. Visszavittem, aztán a köszörűs mérgében leszedte a vágószemek felét.

Egy-egy köszörülés akkoriban 500 Ft volt, úgyhogy a Lidlben vettem egy láncköszörűt 6000 körül, ennyit az utolsó 2 évben elköltöttem köszörülésre, és még ráadásul a láncomat is elbszták. Megtanultam köszörülni egy ismerőstől, azóta mindig rendben vannak a láncaim.

Ha venni akarsz, csak olyat vegyél, aminek az alapja fém, nem műanyag.

aug. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem árt ha van otthon egy kompresszor is a fűrészport kifújni vele.
aug. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!