Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » KI, mire esküszik láncfűrész...

KI, mire esküszik láncfűrész lánc élezésnél? Eddig reszelővel éleztem, de kaptam egy ilyen elektromos kütyüt. Gondolkodom, h szükségem van-e mindig a lánc leszedésére. Jobban meg lehet élezni vele amúgy? Vagy előbb elkopik a lánc?

Figyelt kérdés
2023. márc. 2. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Újabbnál újabb láncélezőket reklámoznak.Még egyet sem sikerült kipróbálnom.Kifogyott a készlet,jelezték vissza .Láncélező köszörűt használok.Azzal lehet egyformára élezni.Jah,élezni kell és nem elköszörülni.
2023. márc. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a kisgépszervizben pár százasért profin megélezik a láncot.

Én nem kínlódok vele és egy szezont kitart.

2023. márc. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A szervizekben is olyan géppel élezik amilyent én is használok.

Az éles lánc a titka könnyű fűrészelésnek.

2023. márc. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Köszörűvel le tudok szedni olyan keveset, amennyit bárki más kézi reszelővel. Nincs az előírva, hogy neki kell nyomni, mint állat. Ha csak kicsit kell leszedni, akkor csak hozzáérintem a korongot, pár szikra összesen, és máris éles. És minden fog egyforma.

Kézi reszelővel hosszú távon nem lehet egyforma méreten tartani a fogakat. (Pár évig én is reszelgettem, innen tudom.) Egy idő után különbözőek lesznek, egyes fogakra sokkal nagyobb erők hatnak hosszú távon, nő a szakadás esélye.

A kézi reszelő arra való, hogy ha kint vagy az erdőn, és már nem visz jól, vagy otthon nem akarod leszedni a láncot, akkor gyorsan meghúzod kézivel. De aztán pár reszelés után illik megköszörülni, akár otthon, akár szervizben.

Szervizben nekem mindig nagyon sokat vettek le, bárhová vittem, meg drága is volt. Úgyhogy vettem egy Lidl-es köszörűt (akkor 7 E volt, egy köszörülést meg 500-ért csináltak az üzletben), és ezt használom azóta is.

Az alumíniumra szerelt köszörűk a jók. Ha műanyag alapon áll esetleg a kütyüd, az nem jó, mert nyeklik mindenfelé.

2023. márc. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Húsz éve kézzel élezek, eddig még soha nem éreztem úgy hogy váltanom kellene. Gondolom aki ipari fakitermelésben csinálja nekik van ez kitalálva és néhány profizmusra vágyó hobbistának.
2023. márc. 31. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!