Két fűtési rendszernél (gázkazán és vegyes tüzelésű kazán) lehetséges, hogy a hő átmegy a másik fűtési rendszerbe?
na, itt most nagyon elcsodálkoztam és próbáltam rájönni mire is gondolt a költő ennél a kérdésnél.
Ilyen esetben 2 külön kazán van amik nincsenek egymással összeköttetésben. Nem lehetnek, két teljesen különböző kazántípus és még a kéményük sem azonos.
A gázkazánnak van egy kicsi belső égéstere, nem nagyobb, mint egy mikró belseje. Ebben ég a gáz és melegíti fel a körben futó csőben a vizet ami megy a fűtőrendszerbe és a melegvíz tartályba.
A vegyes tüzelésű kazánnak meg van egy nagyon nagy tűztere, hiszen abba fát is rakhatsz meg szenet is, aminek nagy a térfogata. Ugyanígy fut benne cső a melgítendő víznek.
A két vizet áramoltató cső valahol összetalálkozik, mert vagy az egyik melegíti vagy a másik, netán mindkettő egyszerre, de a fűtési rendszerbe csak egy cső megy bele. Tehát mielőtt a radiátorokhoz, padlófűtéshez indulna ez a melegített víz, akkor keveredik össze a két kazánból jövő víz - vagy hol az egyikből, hol a másikból megy az áramlás.
A hő nem tud átmenni egyik kazánból a másikba.
Az lehetséges, hogy ha úgy van kiépítve a rendszer, hogy folyamatosan áramlik a víz mindkét kazánban, akkor is ha az nem melegít éppen, akkor a fűtésből visszafelé jövő, még meleg, de már a fűtéshez nem elég meleg víz, akkor az azt az égésteret is melegíti kicsit amiben éppen nem ég a tűz = hideg, de ez csak annyit jelentene hogy az kis térfogatnyi rész felveszi a víz hőmérsékletét. Ez nem egy mérhető hőveszteség ha nem kint áll a kazán nyitott ajtóval az udvaron közben.
Az előző teleken nyilván használtátok a másik kazánt is, így kevesebb gáz fogyott. Vagy az a 20-22 fok most 22 volt, az előző télen meg csak 20.
Ennek a kérdésnek csak akkor lenne így értelme, ha lenne külön radiátor a vegyes és a gázkazánhoz. De a két rendszer egybe dolgozik és 22 fokra állított termosztát helyett 44 fok van, mert mindkét rendszer fűt.
Szimplán szerintem nem tud a kérdező az áremelésekről
Gyakori kókler szerelés, hogy a gázkazán vize bekering a használaton kívüli vegyes kazánba.
A v. k. ilyenkor pont úgy működik mint egy radiátor, a kéményen át kiszellőzik a meleg.
Szerelővel megnézetném.
#5 Persze. de a kérdés az volt hogy okozhat-e ez akkora hőveszteséget ami megjelenik egy sokkal nagyobb gázfogyasztásban.
Hogy okozna?
Eddig is ugyanúgy két kazánjuk volt és attól mert 2 kazán van, vagy esetleg épp beépítenek a rendszerbe egy másikat is, még nem fog érezhető nagyságban megnőni a gázfogyasztásuk. Ha így lenne akkor senkinél nem lenne 2-féle kazán, miközben eleve az a törvényi előírás, hogy legyen alternatív fűtési lehetőség is kiépítve.
Ez annyi hőveszteséget okozhat maximum, mintha lenne egy plusz aprócska radiátoruk abban a helységben. de akkor minden évben így lenne.
Két fűtési rendszer összekapcsolható, úgy hogy bármelyik fűtőkészülék hője, fűtheti, ugyanazt a rendszert, vagy úgy is, hogy ugyanazt a rendszert, két
kazán is fűtheti, de ez már feltételezi, hogy rossz az egész, attól függően, hogy mit fűtünk mert a teljesítmény kicsi, vagy így növelhetjük a fűtendő helyiségek számát!!!!!!
Bonyolultnak tűnik a dolog, mert ha egy házat fűtesz 'vegyes kazánnal' és
ezt gázfűtésre akarod váltani, akkor a gázkazán párhuzamosan kötve veszteséges, viszont, még jó lehet ha sorba kötöd a két kazánt és ilyenkor a rendszert fűti, a vegyes kazán radiátorként működik!!!! (csak akkor ha a kémény elzárható!!!!!!) vagy a kémény kivezetés lejjebb van és nem a kazán tetején, valamint a visszatérő vezeték lezárható a vegyes kazán felé!!!
A kétféle fűtés egyszerre nem működik!!!
Én az iskolák fűtésével foglalkoztam, ott akár három kazán együttműködésére is szükség lett volna, vagy külön-külön fűtésre, délután napközi, vagy szakkör, akkor nem kell minden termet fűteni,de elvetették a "jóval olcsóbb(?)" hőszivattyú miatt!!!!! Egy hosszú folyosó tele volt
drága berendezésekkel, de meggyőztek ha azt sem tudják fizetni, akkor tök mindegy!!!!!
Vegyes és gáz együtt drágább mint a gáz egyedül, de hamarosan ezt is betiltják!!!!!! EGY jó fűtés kell, az az igazi!!!!!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!