Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megéri még venni klímát így...

Megéri még venni klímát így július - augusztusra?

Figyelt kérdés
Kint vagyok a nyaralóba a tető térben vagyok most és itt úgy felmelegszik a szoba, hogy 34-36 fok van. Most még ventilátort használok de az is csak a forró levegőt nyomja az arcomba. Szerintetek megéri még venni klímát? Mivel a tető felmelegszik így szerintem ha augusztusban 30 fok lesz akkor itt bent is 30 lesz nem? Mobil klímát akarok venni mert azt megveszem és még aznap be tudom üzemelni. Tudom a split klíma jobb de nekem tökéletesen elég egy mobil klíma 80-100 ezerért. A nagy kérdés érdemes-e még rá költeni? Lehet az augusztus is forró lesz.

júl. 16. 21:00
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
69%
Mobil klíma nem hüt sokat, max. 1-2 C al lesz kevesebb. Nekem volt, de eladtam. A rendes klima viszont szuper ebben a hőségben. Olyat érdemes venni, amit programozni lehet, hogy pl. mikor kapcsoljon ki éjszaka.
júl. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Elvileg mobil klíma le tud hűteni egy 30-50 nm-es szobat. Ez a tetőtér kb 10-15 nm. Igen ki tudom vezetni a csövet. Egyébként kapok hozzá olyan ablakra szerelhető hálót vagy micsoda azt úgy is ki lehet vezetni a hőt de ha úgy nem sikerül akkor a falba fogok lyukat csinálni nem érdekel. Látom sokan írják, hogy a mobil klíma nem jó de elvileg "18 fokig le tud hűlni" de ha a 18 fokból csak 25 lesz az is király. Rendes klímát biztosan nem tudok venni egy közép kategóriás klíma beszereléssel 250-300 ezer. Azt hiszem az utolsó írta, hogy olyan kellene amit szabályozni lehet ez olyan. Küldök linket légyszi nézzétek rá nagyon köszönöm.
júl. 17. 19:32
 13/24 A kérdező kommentje:

[link]



Most elfogyott de ez az 87 ezer volt asszem szállítással 90.

júl. 17. 19:33
 14/24 anonim ***** válasza:
86%
Kidobott pénz lesz, de hát saját kárán tanul az ember.
júl. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

"Elvileg mobil klíma le tud hűteni egy 30-50 nm-es szobat."


"A Sencor SAC MT7049C mobilklíma a nyári napokon hűtésre és a helyiség levegőminőségének javítására is szolgál. 7000 BTU/h hűtőteljesítményének köszönhetően 21-26 m2 helyiségekben és irodákban használható."


Egyébként párom barátjáéknak van, ők 130 ezerért vették. Szintén sencor márka.

egy 5*3-as szobát nem tudnak 25 fok alá hűteni vele úgy, napi 8-10 órát megy.

júl. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
77%

Te tudod, neked megéri-e.

Mobil klíma is jó lehet, csak ismerni kell az ideális használati módját és hogy milyet érdemes venni.

Az átlagos mobilklíma a beltéri levegővel hűti a meleg oldali radiátort, amit egy csövön kifúj. Mivel belülről fogyasztja a levegőt, kintről annak helyébe meleg levegő áramlik be, ami fűti a szobát, ezért rosszabb a hatásfoka mint a többi fajta klímának.

Zajosabb, mert egyben van minden, a kompresszor és a meleg oldalt hűtő ventilátor is a készülékben van, ami a szobában működik.


De ha olyat veszel, aminek a hideg oldalára is lehet tenni a csövet, akkor elhelyezheted kint a mobilklímát és a csövön bevezeted a hideget, amit kifúj. Így hatékonyabb, plusz mindig friss levegőt fúj be és csendes is, mert kint van a klíma. Így valahogy: https://www.youtube.com/watch?v=1jD-PPHNsJU

A Fishernek vannak ilyen mobilklímái, ezeket úgy variálod, ahogy akarod és akár kétcsövesre is át lehet alakítani: [link]

júl. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%
Nem tartom egy egészséges dolognak a klímát.
júl. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:
82%
Jövőre nem lesz nyár? Es azután? Évről-évre rosszabb nyarakat ígérnek.
júl. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
58%

Mindig lesz újabb nyár. A kérdés, hogy mennyire lesznek ilyen tartós forró napok. Nálunk az eddigi nyarak idebent ahol vagyok egészen tűrhetőek voltak klíma nélkül is, egy ventilátor elég volt a célra. Ezt összehasonlítási alapként jegyeztem meg. Mert most itt is nehezen elviselhető lett. Most azzal volt a baj, hogy hetekig 30+, sok helyen 40+ fokok voltak ás az épületek és a városok aszfaltozott, térkövezett, lebetonozott részei képesek lettek nagyon átmelegedni. Az épület falai és az utcák, terek ontották a hőt. Még a pincékben is meleg lett.

Régebben gyakran jártak locsolókocsik és locsolgatták az utakat, kisebb utcákat, hogy hűtsék. Még falvakban is locsolták az utakat. Most idén ilyet nem nagyon láttam.

Most kezdődött a lehűlés.

A meteorológusok szerint ezt a tartós forróságot idén az El Nino okozta, ami megborította azt az áramlási rendszert amiben vagyunk és emiatt Afrikából áramlott errefelé a forró levegő. Az El Nino csak 4 évente van. A következő csak 4 év múlva lesz. Ezért nem 100%, hogy a jövő nyáron is lesz ilyen erős és tartós hőhullám ekkora szárazsággal, hogy hetekig felhőt is ritkán látunk az égen.

Meleg, forróság lesz, de normál esetben mint általában, a forró és az enyhébb, esős napok váltogatják egymást ami nem engedi, hogy tartósan gyilkos idő legyen. De ahol más nyarakon is nehezen elviselhető a hőség, oda mindenképpen kell jövőre is készülni, egy klímával.

júl. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
10# Naív lennél ? Mert nincs klimavedelem hanem zöldátverés van ...
júl. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!