Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ki szerelhet fel klímát?

Ki szerelhet fel klímát?

Figyelt kérdés

Szeretnénk klímát feltetetni/feltenni, mert viselhetetlen ez a meleg.

Azt tervezzük, hogy megvesszük netről magát a klímát, de a felszereléshez szakembert nem hívnánk. Sógoromnak vannak hozzá felszerelése, a sajátjukat is ő szerelte fel (villanyszerelő és kisgép szerelő amúgy).

Viszont most felcsaptam a netet és ez ugrott fel:


A klímaszereléssel kapcsolatban fontos tudni, hogy szigorú szabályozás vonatkozik arra, hogy kik szerelhetnek és értékesíthetnek klímaberendezéseket. Ehhez ugyanis szakértelemre, megfelelő képesítésre és Nemzeti Klímavédelmi Hatósági regisztrációra van szükség. Aki ezzel nem rendelkezik, nem szerelhet fel klímát.



Most akkor hivatalosan kellene keresnünk egy erre szakosodott embert?


júl. 12. 14:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Igazából a klíma gáz a lényeg. Azt csak szaki veheti meg.

Ha te megveszed bontottan, senki nem fogja firtatni, hogy utána ki szereli fel.

Viszont ha rá kell tölteni gázt, akkor papír nélkül nem tudsz szerezni, meg az se mindegy milyen gáz van benne. Erre is van eszköze?

júl. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hivatalosan igen. Aztán az más kérdés hogy ez a "szakértelem" meg ilyen-olyan regisztráció megintcsak arra jó hogy le lehessen húzni az embereket.

Van még az ún. monoblokk hőszivattyú, ezt hivatalosan is felszerelheti a villanyszerelő, mert gyárilag benne van a gáz, elő van készítve, persze ez a berendezés felárában jelenik meg.

júl. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

új klímát veszünk, nem használtat, bontottat. Csak mondok egy példát, az obiból (ott is lehet venni, de csak példának írtam, nem ott néztünk)

Azt mondta rá, hogy ebben gyárilag benne a gáz.


(ma szereltek fel pont az irodánkba klímákat, itt sem töltötték gázzal. Felfúrták, összedugták a csöveket és ennyi)

júl. 12. 14:37
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Nem vehetsz az obi-ból se, csak akkor ha hivatalos klíma szerelő nyilatkozik róla, hogy ő fogja felszerelni. Nem fogják odaadni neked.


[link]

júl. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
4 te ugye egy szót sem értettél a linkelt írásból?
júl. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

ohh, értem!

Köszönöm!

akkor ezt át kell gondolnunk

júl. 12. 14:59
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nah #5-ös mesélj te nagyokos, világosíts fel minket!
júl. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
17%

7 csak kérdzetem. Tehát nem, köszönöm. (ha már mindjárt zsemélyeskedéssel indítasz egy ártatlan kérdésre)


Nem mesélek, tudsz te valamilyen szinten olvasni.

júl. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%

[link]


Természetesen magánember nem barkácsolhatja.

Nem tudom, mennyire opció a mobilklíma. Azt sem barkácsolhatja magánember, de azt bedugod a konnektorba, és bekapcsolod. Illetve valahová ki kell vezetni a meleglevegöt.

júl. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%

Simán veszel boltban, nem feltétlen obiban, hanem egyéb gépészeti boltban vagy netről megrendeled. Ha megvannak az eszközök(csővágó, peremező, vákumszivattyú) és a megfelelő szaktudás hozzá, te is fel tudod rakni. Csak hát általában az átlag embernek az eszközök hiányoznak, na meg a szaktudás, de azért nem egy atomfizika. Anno felraktunk egy párat klímás barátommal, én csak a segédmunkát meg a villany részét csináltam, de szerintem ha most elkérném az eszközöket, fel tudnám azért rakni magamnak.

Gáz általában 5 méter csőig fel van töltve, szóval ha sima falátfurásos akkor jó lesz.

júl. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!