Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kis kerti tároló ház hőszigete...

Hosszúhajú kérdése:

Kis kerti tároló ház hőszigetelés: fa, fém, műanyag?

Figyelt kérdés
egy kis kerti házat szeretnénk venni nyárra telekre. nem szerszámok tárolására, hanem sátorozásra, magyarul benne aludnánk. minél tovább, akkor is ha jön az ősz. a választást az alapján mérlegeljük, hogy melyikben tudnánk legtöbb időt eltölteni, magyarul ahogy jön az ősz, melyik szigetel jobban, melyikben lesz a legmelegebb? fa, műanyag, fém... egyéb? a meleget remekül bírjuk, a hideget kevésbé, magyarul nem baj ha nyáron 30 fok is van bent, a lényeg hogy ősszel minél jobban tartsa majd a meleget és tovább maradhassunk. melyikben lesz melegebb, ha jön az ősz? mit tanácsoltok ilyen szempontból melyiket kéne választani?

júl. 10. 02:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezekből a fa. De nyáron 30 fok felett lesz az bisztos, ès fullasztó. Sokkal jobb a szabad èg alatt akkor már. De szúnyog az meg lesz bőven.
júl. 10. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elgondolkodnék a szendvicspanelen.
júl. 10. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1. bírom a meleget :)

2. nekem amúgy tetszik ez a szendvics dolog, csak én 200 ezer felett nem tudok kiadni, víz villany van bent a házban, csak ott már túl sokan vagyunk, igazából elég lenne egy kis 4 négyzetméteres kis ablakos cucc, ahol elalszunk. persze ennyi erővel sátor is lehetne, de azt nem szeretjük - szél, vihar..stb, hideg... így a szerszámos jó ötletnek bizonyult. ennél nagyobb igény most nem kell, azért be tudunk menni a házba, - csak épp hely nincs ott aludni.

júl. 10. 07:47
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor marad a barkács, mert ránéztem kicsit kínálatra, 300E-nél kezdődnek. Én fából csinálnám, nem egy nagy művészet, a nyílászáróknál kell egy kicsit gondolkodni.
júl. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4. gondolatolvasó vagy, épp azon gondolkodtam, veszek 6 egyforma nagy fadarabot és összeszegelem, L pántokkal rögzítve. az ajtónak meg kivágok láncfűréssel helyet és beleteszek és sínben elhúzható plexit ajtónak, hogy legyen fény. mit gondolsz? nő vagyok, de férfimód barkács-kreatív. :)
júl. 10. 09:26
 6/9 A kérdező kommentje:

na ez jónak tűnik, csak alá kell dobni egy nagy falapot, és belevágni az ajtóba egy plexit.

[link]

júl. 10. 09:40
 7/9 A kérdező kommentje:
basszus ez nem is fa....
júl. 10. 09:46
 8/9 anonim ***** válasza:
#5: Egy betonalapot mindenképp csinálj, 1m-enként gerendatalppal. Ahová az ajtót tervezed oda is tennék 1-1-et a két oldalára. Bele ugye a fagerendák, utána mehetnek rá a "nagy fadarabok" :) Ha nem akarsz deszkázni akkor ugye az OSB lap adná magát, azzal a legkönnyebb dolgozni, de viszont az nem kültérre való, pár évet azért kibír. Inkább Betonyp lemezt használnék, vagy trapézlemezt, ha lemez is jó. Belülre viszont tehetsz OSB-t, a kettő közé meg valami szigetelést, ha akarsz.
júl. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hűha pedig én pont azokat a lapokat akartam használni hogy ne kelljen a lécekkel szarakodni és még idén nyáron kész legyek. Szerintem köztes megoldás hobok választani veszek egy műanyag házikód amin se ablak se semmi extra és az ajtajából kivágók egy hatalmasat amibe beleteszek kívülről is plexit meg belülről is belefüggelek plexit.
júl. 10. 10:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!