Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen mobil klímát, vagy...

Milyen mobil klímát, vagy lèghűtő berendezést érdemes venni 80ezer Ft alatt?

Figyelt kérdés

Szüleimnek szeretném, de a klíma drága. Meg valamiért nem is akarják.

De nem ez a régi fajta mobil klíma kellene, hogy ki kell rakni a csövet hogy a meleget ki tudja fújni...

Meg olyat ami nem pörgeti ezerrel a villanyórát.

Mondjuk ilyen 10-20 ezer Ftos kis valami is jó ha használható, legalább éjszakára az ágy mellett.



jún. 24. 09:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Használtan 50-60e körül tudsz venni.

Újonnan kb 100e. LEsz lidl-ben is.

Kell hozzá ablak köré vászon tömítés ami körül ki tudod vinni a csövet, különben nem jó.


Éjszakára nem a legjobbak, bár meg lehet szokni, ha a legalacsonyabb pörgésre állítod a ventit.

Ezek nem inverteresek sajnos, ki-be kapcsolnak. Nem a leghalkabbak. Nekem volt Whirpool mobilklímám, nah abból volt olyan ami tök halk volt. Marhára bánom, hogy eladtam. (jó lenne most a kis dolgozómba)


10-20e-ért max léghűtőt kapsz ami egy mobil klímára hasonlító ventillátor amibe vizet meg jeget tehetsz, de amúgy szart se ér.


Mobil klíma fogyasztása soha se volt kevés. Ha nem 19 fokra lövöd be, akkor nem zabál le, de akkor se lesz olyan mint egy split klíma ami optimálisabban működik.

jún. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Hogyha a szüleid nem szeretik az oldalfali klímát, akkor a mobilklímát kifejezetten utálni fogják. Sokkal zajosabb.
jún. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Semmilyet.
jún. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon vigyázz a vásárlással, mert sokszor klímának van kiírva de valójában csak egy ventillátor amihez lehet egy tartályba jeget tenni, hogy az hűtse le a kifújt levegőt. Nem valódi klíma. Belefutottam egy ilyenbe. Nagy barkácsáruházban volt a mobil klímák közé betéve és a dobozon semmi nem mutatta, hogy nem valódi klíma. Szerencsére vásárláskor kibontottuk még az üzletben és megnéztük a leírását, abból derült ki hogyan működik. Ott rögtön vissza is vittük.

A 80 ezer forint alatti ár pont az a kategória ahol még ilyennel meg tudnak vezetni. Ez 5 évvel ezelőtt történt velem és akkor került 55 ezerbe az a készülék.

jún. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

#4 eléggé árulkodó, ha gond nélkül fel tudod kapni két kézbe a dobozt.

Egy mobil klímának keményebb súlya van. Nem könnyű sokáig cipelni.

Van egy feleakkora párátlanítónk, még azt is szar cipelni, az is vagy 2-3x nehezebb mint egy léghűtő.

jún. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
#5 Most már én is tudom, de ehhez kellett egy ilyen tapasztalat. Azért írtam le, hogy a kérdező már figyelhessen rá.
jún. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ami tenylegesen hut az a mobilklima es annak ki kell tenni a csovet. A tobbi maga elott hut de mogotte fut. Valahol le kell adnia a meleg levegot.

A klima az egyetlen ami kiviszi a meleget es behozza a hideget

jún. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A leirásod alapján kb ventillátor ami belefer. A léghűtők semmit se ernek, a mobilklímak amik tényleg hűtenek azok csak azert tudnak mert a csovon kimegy a meleg levego
jún. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

A Mobilklima, ..baromi hangos, problémás a csőkivezetése és annak lég szigetelése, rossz hatásfokkal, azaz sok kompromísszummal használható.

Az akciós olcsó vizes ventillátoros léghűtők egy nagy parasztvakítás, semmit nem ér csak a párát növeli és még kellemetlenebb lesz a szobában.

80eftból nem oldasz meg semmit.

Kell egy klíma,felszerelve kb 300eft, és meg oldódik a probléma.

jún. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%

A mobil klíma ekézéssel vitatkoznék.

Nekünk évekig volt 2 is és hatalmas minőség növekedés volt belőle. Az üzemeltetése drágább mint egy split klímáé, ezt aláírom, de az, hogy nem old meg vele semmit, ez nem igaz. Ha meg tudja oldani a kivezetést, akkor segíthet.

Nekünk azért volt hasznos mert felújítottunk szép lassan és addig nem akartunk split klímázni. (azóta már van 4 is)

Ablakra rakható tömítésekkel eléggé jól használható volt.

Az egyik nem is volt hangos. Van mellettem most egy kicsi ventillátor, annál nem volt hangosabb.

jún. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!