Valaki elmagyarázná, hogyan működik egy házban a fűtés+melegvíz?
Szóval adott egy 500 négyzetméteres ház, jelenleg fás kazánnal történik a fűtés és a melegvíz is. Nagyon sok mindent nem értek, amit nem is tudnék elmagyarázni sem, az egyetlen megoldás, ha idejönne Kelet-Európa legjobb fűtés szakembere, és ő venné végig, hogy mik a bajok. Amit viszont meg tudok kérdezni, és lehet segíteni is tudtok.
Megrakom a tüzet, eltelik X óra, az összes fűtőtest a házban kb. egyenlő a föld magjában lévő láva hőmérsékletével, azonban a víz amivel szeretnék zuhanykzni, csak 6 óra mulva lesz 42 fokos.
Szóval értitek a problémám, én viszont nem értem, hogy miért van ez így? Miért nem egyszer a fürdővíz lesz forró és utána minden más. (9 keringető szivattyú van, meg ilyenek)
Kérdező, valamit elírtál, nem hiszem, hogy 500nm-es a ház.
A fűtés és melegvíz nem közvetlen történik a kazánról ha nem kicsi a lakás, hanem egy tartályba kerül a melegvíz és onnan megy a melegvíz vezetékébe majd a fürdőszobába.
A kazánoknak - melegvíz ellátásnak - általában van szabályozó rendszere és annak megfelelően fűti a vizet meg tölti fel a tartályt. Előfordul, hogy a melegvíz elfogy és a beállítások szerint nem tudja a melegvizet pótolni. Ahogy van amikor a tartályban sokáig tart felmelegíteni a vizet. Ha túl messze van a melegvíz tartálytól a fürdőszoba, akkor a vízvezetékben levő hideg víznek előbb ki is kell folynia hogy a meleg odaérhessen, ez távolságtól függően elég sok is lehet.
Vannak átfolyós vízmelegítők, azok közvetlen a felhasználási helyen a csap előtt melegítik a vizet amikor a csapot megnyitod. Ezeknél nincs melegvíz tartály, csak kevés víz folyik ki hidegen és onnan melegvíz jön már. A tied nyilván nem ilyen.
A rendszer beállításait kell megnézni és olyan programot, beállítást kell választani amivel folyamatosan meleg lesz a víz a tartályban és nem csak adott napszakban melegíti! Ha nincs meg a kazán kézikönyve, akkor a típus ismertében le tudod keresni az interneten online formában. Persze ha nem túl régi.
A leírtakból semmi sem derül ki számodra, ès nem kapsz megoldást. Nem kapsz, mert le sem tudod írni a rendszer működèsèt, nem látod át, nem ismered a vezèrlèst. Ergó nincs válasz a kèrdèsedre.
Hívj oda valakit, aki felmèri milyen a teljes gèpèszeti rendszer, ès azonnal választ kapsz mindenre.
*viessmann
Bocsi, látjátok semennyire se értek hozzá, nem az én házam, én csak használom és szenvedek vele. Természetesen semmit sem értek, kb.
Fűtés + meleg víz, ilyen nincs, fűtés VAGY meleg víz, olyan van!!!!!
Meleg vízkör működése: A csapvizet beengedi a hőcserélőhöz, majd a meleg víz hálózathoz!!!!!
Fűtés vízkör működése: A fűtés visszatérő, hideg vizét, bevezeti a hőcserélőhöz, majd felmelegítve a radiátorok felé!!!!
Mivel a két kört váltócsapok kötik össze, ezek tömítései tönkremennek, minden összekeveredik, ezt kell megjavítani!!!!!
Hogy aztán a "szakemberek(?)" hogyan oldják meg a fűtést, ez már a megrendelőn is múlik, legyen energiatakarékos, minden helyiséget külön fűtsön, legyen radiátor, de padlófűtés is, nem probléma sokkal többe kerül, több pénzt lehet kérni és majd a javításokon is lehet kaszálni, a tulaj meg tanulja meg az űrtechnikát kezelni!!!!!!
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!