Tesvéremmel ketten örököltünk egy ingatlant fele fele részben. De ő nem akar a hagyatéki tárgyaláson megjelenni. Ha csak én megyek el akkor is rendben lesz?
Be van idézve, nem meg van hívva, meg kell jelennie ahhoz, hogy a hagyaték szétosztása megtörténhessen.
Vagy képviselőn keresztül meghatalmazással más jelenik meg helyette. A lényeg, hogy az akaratérvényesítés ne sérülhessen.
A hagyatéki tárgyaláson nem kötelező megjelenni senkinek. A tárgyalást egyetlen jelenlévő nélkül is megtartják, ha bizonyíthatóan mindenki átvette az értesítést. A közjegyző ismeri a Ptk-t, így szét tudja osztani a dolgokat törvényes módon. Persze, csak amikről tudomása van, mert felvették a hagyatéki leltárba.
Ha valaki nem jelenik meg a tárgyaláson, akkor nem tudja érvényesíteni az érdekét. Egyes esetekben persze nincs is mit, mert egyszerű a helyzet. De olyan is van, hogy egyes dolgokat csak az egyik örökös kap, valami korábbi megállapodás szerint, az ilyesmit a közjegyző tudtára kell hozni, mivel ő csak hozott anyagból tud dolgozni.
Aki örökölt valamit, az fog kapni egy értesítést, ami ellen 15 napon belül fel lehet szólalni. Ha ez idő alatt nem tiltakozik semelyik örökös, akkor jogerős lesz a végzés, ingatlan esetén megy a Földhivatalba.
A közjegyzői díjat mindig az fizeti, aki örökölt. Több örökös esetében a díj olyan mértékben oszlik meg, amekkora részt örököltek. Ha ketten egyenlő arányban, akkor a közjegyzői díj is feleződik, értelemszerűen.
Aki örökölt, és az örökséget nem utasította vissza 15 napon belül, annak kötelező fizetni akkor is, ha nem jelent meg a tárgyaláson. Ha nem fizet, a tartozása végrehajtható.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!