Ha valami időjárási anomália történne és itthon ilyen -40-50 fokok lennének télen heteken át, mi történne?
Beszarnának a fűtési rendszerek a városokban? Vidéken egy átlagos (tehát pl. nem szigetelt) házat ki tudna egy ember fűteni mondjuk fával, szénnel, gázkazánnal?
Hány fokos víz kéne hozzá a radiátorokban hogy ne fázzanak az emberek?
A -40 -50 fokos hideg időjárás nem csak a fűtési rendszerekre, hanem az egész infrastruktúrára hatással lenne. A vízvezetékek, a gázvezetékek, az elektromos hálózatok és a közlekedési eszközök is lefagyhatnának vagy meghibásodhatnának ilyen alacsony hőmérsékleten. Ezért nagyon fontos lenne, hogy az emberek felkészüljenek a vészhelyzetre, és rendelkezzenek megfelelő mennyiségű élelemmel, vízzel, gyertyával, meleg ruhával és takaróval.
A fűtési rendszerek hatékonysága nagyban függ attól, hogy milyen típusúak, milyen állapotban vannak, és mennyire jól szigetelt az épület, amelyet fűtenek. Általánosságban elmondható, hogy a gáz-, a szilárd tüzelésű- és a hőszivattyús fűtési rendszerek jobban alkalmazkodnak a nagy hőmérséklet-különbséghez, mint az elektromos vagy a napelemes fűtési rendszerek. Azonban ezeknek a rendszereknek is szükségük van áramra vagy gázra a működéshez, amelyek ellátása akadozhatna ilyen extrém körülmények között. Ezért fontos lenne, hogy az emberek rendelkezzenek alternatív fűtési megoldásokkal is, például kandallóval, kályhával vagy hordozható gázfűtővel.
A radiátorokban áramló víz hőmérséklete is befolyásolja a fűtési rendszer hatékonyságát. Minél magasabb a víz hőmérséklete, annál több hőt ad le a radiátor. Azonban ha túl magas a víz hőmérséklete, akkor az nem csak több energiát igényel, hanem veszélyes is lehet az égési sérülések miatt. A víz hőmérsékletét úgy kell beállítani, hogy az megfeleljen az épület szigetelésének és az emberi komfortnak. Általánosságban elmondható, hogy egy jól szigetelt épületben 50-60 °C-os víz elegendő lehet a radiátorokban ilyen hideg időben is. Egy rosszul szigetelt épületben viszont akár 80-90 °C-os vízre is szükség lehet.
Remélem, ezek az információk hasznosak voltak számodra.
Senkinek sincs meg ehhez a megfelelő eszközei. Akiknek nem fűtött garázsban áll a kocsija azokat nem tudják elindítani, vagy 680 ft-os üzemanyaggal egész éjjel járó motorral hagyják.
A hőszivattyúk, klímák meg állnak nem erre lettek kitalálva.
A gázkazánok is neccesen működnek, a kondenzációsak letiltanak, a szög egyszerű 30 évesek elvileg mennek amíg el nem fagy a gáz cső.
A szennyvíz, ivóviz 1-2 hónap után elfagy, ahogy a fagyhatár egyre lejjebb megy a hidegtől.
Akik vegyes kazánnal fűtenek azok nem fognak fázni. Ezek a kiegészítő kandallók a nappalikba nem tudják befűteni a házakat. A fa ára hatványozódni fog.
Villannyal lehet fűteni, innen a norvégos fűtőpanel is. Van olyan hőszivattyú ami képes ilyen időben működni, de azt itt felénk nem forgalmazzák. Olyan ez mint a téli gumik esete is. Amit náluk téli neveznek a norvégok "nyárinak".
Szóval hatványozódnának az elektromos fűtések árai, de a legtöbb háztartás nem rendelkezik 3x25-32A-val hogy az egész házat tudják fűteni.
Nekem utóbbi adott, de a többi nem.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!