Van valakinek tapasztalata infra padlófűtéssel (pl. Caleo) kapcsolatban? Mennyit fogyaszt milyen hőszigetelés mellett?
Nehéz a feltett kérdésre válaszolni, kellenének energetikai információk az adott épületről.
Minden estre jelenleg az árammal történő fűtés leghatékonyabb formája az általad említett fűtőfilmes megoldás (pl caleo) itthon most kezd elterjedni. Ha már ilyen "nagyberuházásba" vágsz, tényleg érdemes napelemmel kombinálni, ahhoz pedig 2 irányú villanyórát köttetni.
Így nagyon leegyszerűsítve nyáron vissza töltöd a fogyasztásodat, sőt annál többet is.
szintén leegyszerűsítve, a napelem 8 év alatt kb behozza az árát. 10 év után kb dobhatod a kukába (ez tény, teljesen használhatatlanná válnak kb. 10 év után) viszont 2 év alatt jelentős összeget lehet vele megtakarítani.
Nélam is Caleo fűtés van, 200nm-es a ház, ennek most kb 70%át fűtöm.
Fogyasztás napi 30-50 kWh. 1500-2500 Ft.
Kényelmes fűtési megoldás nem kell szarakodni a kazánnal.
Jó hőszigetelés mellett ajánlom. Plusszban ha melegburkolat van ott igazán hatásos.
INELS vagy LOGSON automatizalt rendszerhez kivallo, teljesen automatizalt haz, ez a modern jövő.
+ egy napelem rendszer. Igazából csak ez dobja meg az árat, a többi ugyanannyiban jön ki.
Legalább is nálam igy volt.
Sziasztok!
Én is most gondolkodom valamilyen fűtéskorszerűsítésen és képbe jött ez az infra padlófűtés. Kb 80 nm, szigetelt házról lenne szó. Az előző hozzászóló napi 10-15 kwh fogyasztással már kiegyeznék. Ez ha jól számolok havi 450 kwh, ami a jelenlegi árakon kb 18 ezer ft, ami a 6 hónap fűtésre 108 ezer. Jelenleg fával tüzelek egy jó hatásfokú kályhával. Mivel ez az első évem, így nem tudok hosszútávú tapasztalatokat, de idén 104 ezerért vettem fát és nagyon úgy néz ki, h nem lesz elég. Így azt gondolom, h egy jól szabályzott elektromos fűtéssel az ember csak kijön olyan árban mint a fa. A fa is jó, ha az ember itthon van és tud rá pakolászni. De ha csak aludni jár az ember haza, akkor nagyon ki tud hűlni a ház és mire felfűtöm este már alszok.. Esetleg beruházási tapasztalatok vannak? vagy élettartam?
1: idén vetted a fát, tehát friss fával tüzeltél, abból kétszer annyi kell, mint a szárazból
2: ez az első fűtési szezonod, ilyenkor száradnak a falak, ez mindig sokkal drágább.
Most vegyél fát 200ezerért, jövőre fűtesz viszonylag jó száraz fával, utána évben pedig tökéletes, száraz fával. Meglátod, a következő években a harmada sem fog elmenni fűtésre, mint most.
A villanyfűtés drága. 4x annyiba kerül, mint a gáz, a gáz meg kétszer annyiba kerül, mint a (száraz) fa. Persze kényelmes, mert programozható, stb.
"10-15 kWh napi fogyasztó vagyok"
Azért az én házam elég jól szigetelt,s igen ehhez a házhoz elég drága ez a 100-150 ezer éves szinten,18-20 fokkal,tehát nem ajánlom.
Igaz az első fűtési évem itt, de fával már 8 éve fűtök. A fa egy jó minőségű, viszonylag száraz fa (1,5 éves vágás). A ház egy szigetelt falú, új nyílászárós parasztház.
Ez a 4x -es ár nem túlzó kicsit? A mai gázminőség és ár tekintetében is megállja ez a helyét? Egyébként azért gondolkodom infra padlóban, mert jövőre mindenképpen lépnem kell valamerre.
Az egyik irány az egy vízteres kandalló lenne, ami legalább 300-350 -be lenne benne.
A második vonal egy villanyfűtés+ később napelem. Úgy gondolom, h talán ez lehet a jövő és már viszonylag belátható áron lehet korrekt napelem rendszert kapni.
Arra gondoltam, h ha kijönne annyira a villanyfűtés, mint a fa (vagy mondjuk 10-15% -al többre), akkor már beljebb lennék annyival, hogy nem kéne a fával koszolnom, meg a villanyszámlát átalányba fizetve elosztom a fa árát 12 hónapra... Ráadásul szabályozható, tehát ha elmegyünk aludni, akkor elég lenne csak a hálót fűtenem, máshol pedig levenném 16-18 fokra.
Az elektromos energia és a gáz ára ott van mondjuk az eon honlapján. Ft/MJ-ban, illetve Ft/kWh-ban kifejezve. A fa fűtőértékére is találsz adatokat a neten. Számold ki magadnak, hogy mi mennyi, az lesz a tuti!
15%-nál BIZTOS, hogy több lesz az eltérés...
A napelem rendszerek pedig fűtésre azért alkalmatlanok, mert nyáron süt a nap, amikor nem kell fűteni. Csak visszatáplálással lenne értelme, de azt meg elég idióta módon oldják meg nálunk, gyakorlatilag egy élettartam alatt alig megtérülő beruházásról beszélünk.
(Ja, a napelemrendszereknél megadott teljesítményt ne úgy számold ám, hogy egy 1kW-os rendszer neked 24kWh-t ad naponta! ;) Nyáron, tűző napon, délben, ha folyamatosan forgatod a nap felé a cellát, akkor esetleg hozza a MAX 1kW-ot a rendszer, amíg új! :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!