Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Anglia Ausztria,vagy Németorsz...

Anglia Ausztria,vagy Németországba lenne érdemes kiköltözni?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik a 3 közül a legjobb? Melyikbe könnyebb kijutni és munkahelyet találni.

2023. júl. 19. 11:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
57%

10-es.

Draga baratom. Meg fogsz lepodni, de a NYOLCAS valasz mellett szinten EN irtam a HARMAST is. :)))

Udv Ausztriabol.

2023. júl. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
6%

7-es te nagyon ostoba!

Mielőtt EU-tagok lettünk, és Nagy-Britannia már az volt, akkor sem kellett oda vízum.

A vízumnak semmi köze ahhoz, hogy kilépett az adott ország az EU-ból.

Pl. Szerbiába vagy Törökországba sem kell vízum, pedig azok sem az EU tagjai.

Mielőtt osztod az észt, gondolkodjál is!

2023. júl. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
23%

3, 8, 11


Bocsánat, minden OK!


Ettől függetlenül továbbra is úgy gondolom, hogy olyan drága az élet Ausztriában (és Németországban is, meg a többi nyugati országban is), hogy sose lesz ott semmi sajátod, és ahhoz képest Magyarországon hosszabb távon már jobb az élet.

2023. júl. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
63%

13-as

d'accord!

2023. júl. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
53%

Én már 10 éve Angliában élek és míg az elején a minimálbér felét félre tudtam tenni addig ma már alig tudtok félretenni £4,000 nettóból egy nagyvárosban.

Komolyan fontolgatom, hogy hazaköltözök.

Ha esetleg párban éltek és megvan a havi 8,000 font akkor már lehet, hogy félre tudtok tenni, amennyiben nincs gyerek és nem is akartok vállalni.

2023. júl. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
70%

Lol, úristen itt néhány ember nagyon el van tévedve! Angliába is, sőt az egész Egyesült Királyságba is kell vízum, mióta kiléptünk az EU-ból. Már hogy ne lenne ahhoz köze, hogy kilépett? Te jószagú málnabokor, néha nem tudom, miért nincs valami teszthez kötve a szavazati jog....


Az meg, ha valaki 4000 fontból nem tud megélni, az hatalmas nagy baj. Én kb egész évben nem kerestem 1400-tól többet, mert más elfoglaltságom van, a munka háttérbe szorult, átlagban nem tudom kijönnek-e a heti óráim 30-33 órára. Megélek belőle ugyanúgy, ahogy máskor is, nem eszek kevesebbet vagy szarabbat, fizetem az autó hitelét, biztosítását, fenntartását, etetem és ápolom a macskákat, és még a lakást is elkezdtük felújítani és a kertet csinálni. Oké, ez kisváros, nem nagyváros, de drága környék. Ha meg valakinek drága a nagyváros, ne felejtse el, hogy költözni bármikor lehet.


Kérdező, megéri! Anyagilag is valószínűleg, de ha egyszer megléped ezt, rájössz, hogy az nem minden. A nyugodt, normális élet, amit ÉLNI tudsz, nem csak elviselni, sokkal többet ér. És ha neked mégsem jön be? Fogod magad és hazamész Magyarországra. Sosem értettem mit fosnak az emberek a külföldre költözéstől, visszamenni mindig vissza lehet.

De az Egyesült Királyságot nem ajánlom kezdésnek a Brexit óta. Ha bejön a külföldi élet és esetleg később nagyon ki szeretnéd próbálni, és minden feltétel megvan hozzá, akkor hajrá. De legalább (most) ne úgy gyere ide, hogy még a külföldön élés is új dolog számodra, mert annak sírás lesz a vége.

De bármelyik másik ország (mondom bármelyik, mert ahogy említettem, a pénz nem minden, az is lehet, hogy 20 év múlva te éppen Albániában találod meg a helyedet), max ha nem német nyelvterület, akkor legalább egy fél évig még tanulgasd az adott nyelvet. (Persze a németet sem árt, de abban a 2 országban el fogsz tudni helyezkedni nyelvtudás nélkül is. Csak nem lesz egy leányálom.)

Olvasgass a neten, keress youtube-on, facebookon, mindenhol, menj ki nyaralni valahova, találkozz emberekkel, akár magyarokkal, akár más külföldiekkel, de akár helyiekkel is, nézegess a munkák között (ne csak a te szakmádban, lehet, hogy jobban jársz, ha előtte 2-3 hónapot lehúzol a mekiben pl, bajod nem lesz tőle, csak ne ugorj bele olyan munkába, ami sok szar közül a legkevésbé szar, inkább várj néhány hónapot), legyél reális (k...a nehéz lesz/lehet, akiket hátrahagysz hiányozni fognak és te is nekik, de hozzászoksz az érzéshez), használd a józan eszedet (mind költözés előtt, mind utána), a kultúrával és az emberekkel szemben nyitott, tisztelettudó legyél, akkor meg tudod csinálni.

Veszíteni nem fogsz, mint már mondtam, ha nem jön be, vagy mehetsz vissza Magyarországra vagy egy harmadik országba.

2023. aug. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

A 4000 font tényleg durva, kíváncsi vagyok mire költ, mert Írországban 3000 euróból kertes házban 2 gyerekkel es kocsival megvan az alap eletszinvonal


Haverom Londonhoz közel, jo kornyeken 1600 fontert berel szinten kertes házat, az alberlethez kepest minden más apropenz.

2023. aug. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
63%
Ezt így rohadtul nem lehet megmondani, én már brexit után is játszi könnyedséggel mehetnék angliába mert van egy keresett hiányszakmám amihez értek is, és folyékonyan beszélem a nyelvet is… ausztriában éltem, de én rühellem a telet, 3éve kijöttem tenerifére, itt valamivel kevesebbetbkeresek szakmámban mint angliában kereshetnék, vagy az osztrákoknál, cserébe soha nem kell azon görcsöljek, mennyi lesz a fűtésszámlám télen… én innen el nem megyek.
2023. aug. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
89%

Nos tekintve, hogy a fiatalság nem kalandvágyból menekül ebből az országból, kicsit erős túlzás, hogy kezdünk felzárkózni ausztriához…

21éves asztalos vagyok, ez a szakmám, ezt tanultam mert máshoz hülye vagyok, diszlexiám és rohadt nehezen tanulok.

Otthon a lehjobb bér amit ígértek így, hogy pályakezdő is vagyok, önállóan se tudok mindent megcsinálni, 350volt, de egy olyan vállalkozásnál ahol ezt természetesen csak minimálbérre jelentik be, többi zsebbe menne… az átlag munkaidő pedig 07:00-18-18-20 óráig… tehát a belemet ki kéne gürizzem addig míg a kialvatlanságtól le nem vágom valamimet….


Hát kösz, itt ausztriában napi 8órás melóval olyan helyen, ahol be is tartják a napi 8órát, 100%ig hivatalosan kapok kézhez átszámolva 1.1milliót…


Bocs de ennek tükrében a lassan felzárkózunk ausztriához elég nagy kamu… kevesebb fidesz propagandát tessék hallgatni.

2023. aug. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja és mégha a pénz nem is lenne ilyen jó, az emberek mentalitása, ahogy kezelnek, nem beszélnek veled úgy mint egy darab szarral és nem alkoholista mindenki mint otthon.
2023. aug. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!