Németországban hogyan érdemes elkezdeni a lakáskeresést úgy, hogy még Mo-n élünk?
Pár hónap múlva mennénk ki egy nagyvárosba. Gugliztam jó sokat a témában, és nem tűnik egyszerűnek: egy csomó albis oldalon pl Bonitätschecket kérnek, amink nyilván nincs, mert német bankszámlánk sincs. Ezzel kb kiesik a kínálat fele számunkra. Ráadásul lépten-nyomon azt hallom, hogy ott is az megy, hogy rengetegen jelentkeznek egy hirdetésre. Külföldi nevű fiatal párként nyilván nem minket részesítenek majd előnyben, hiába beszélek folyékonyan németül.
Ott van az is, hogy ha jelentkezünk egy lakásra, akkor el kéne menni megnézni. Ahhoz meg kint kéne lenni. Viszont kint még az ifjúsági szállókon is vagy 1000-1500 euróba fájna 2 heti szállás. Hiába gyűjtöttünk össze egész nagy indulótőkét, azért egy kauciónyi összeget nem dobnánk ki átmeneti szállásra, ha nem muszáj.
Mégis, rengeteg magyarnak sikerült már a kivándorlási statisztikákat elnézve, szóval ha esetleg tudnátok írni sztorikat, tapasztalatokat, nagyon hálás lennék. Előre is köszi!
A legegyszerübb facebookon vagy hasonló oldalakon keresgélni, ahol egyetemisták is vannak, náluk megszokott, hogy a lakást továbbadják, ha új városba költöznek. Viszont ez föleg szemeszter végefelé könnyebb (pl. most is lassan esedékes lesz), mert ilyenkor van nagyobb mozgás.
Megnézni nem igazán tudod, csak amiket készít fotókat, mert jóval többen keresnek, mint amennyi lakás van. Cserébe a legtöbb esetben nem annyira rossz állapotúak a lakások, viszont luxus sincs igazán.
Nem írtad, konkrétan merrefelé keresel valamit, mert az is lényeges, föleg az árak terén. Itt a lakások bére igen magas, jóval magasabb, mint Magyarországon, részben azért is, mert rengetegen keresnek.
Ez elég nehéz ügy.
Még németnek kis városban is nehéz találni.
Nem ártana még gyűjtögetned az alapdolgokra.
Bérleti díj, kaució, megélhetés az első fizetésig, esetleg orvos, stb.
Kellő pénzmennyiség, meglévő munkahely és ismeretség nélkül csak elindulni a vakvilágba nem lesz túl sikeres.
Lehet keresni megbízható állástoborzó ügynökségeket és rajtuk keresztül intézni, mert akik munkavállalás miatt mennek, azoknak rendszerint a munkáltatójuk biztosít szállást, ahogy Magyarországon is a külföldi vendégmunkásoknak. Vagy eleve barát, rokon után mennek, aki intézi nekik a lakhatást.
A kitelepülés az már más tészta, akár EU, akár nem EU.
Tanulmányozd, hasznos!:
azért egy kauciónyi összeget nem dobnánk ki átmeneti szállásra, ha nem muszáj.
Pedig muszaj lessz.
Kimentek Airbnb-be, ha sikerul lakasra jelentkezni, rogton fel kell ajanlani 3 havi lakbert. Elore kinyomtatott oneletrajz, munkahelyi leiras, jovedelemforras, peldas megjelenes. De legfokepp azonnal kell lobogtatni a penzt.
Nekunk ez valt be, egy olyan orszagban ahol sokkal durvabb lakaskrizis van, 2 gyerekkel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!