Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakásban, miért bírják nyáron...

Lakásban, miért bírják nyáron a növények a ritka locsolást, miközben téli időszakban kipusztulnak, kiszáradnak ugyanennyi locsolástól?

Figyelt kérdés

1 - 1,5 hetente locsolom őket, valahogy az én életritmusom ezt engedi, hozza magával. Próbáltam kitapasztalni, mely szobanövények bírják ezt, de felborult a tudomány, mert a növényeknek senki nem szolt erről. Szakkönyvek szerinti kevés gondozást igénylő növényekből ugyanannyi aránnyal élik túl nálam, mint azok, melyeket érzékeny nővénynek mondanak.

De azt nem értem, miért télen száradnak ki nagyobb arányban, miért nem nyáron?



2023. júl. 14. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Gondolom, nyáron van szellőztetés, friss levegő. Télen pedig a fűtés sokkal szárazabbá teszi a levegőt .
2023. júl. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert valoszinű nyáron joval magasabb a szobádban a relativ páratartalom.
2023. júl. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 hosszúhajú ***** válasza:
100%
a téli fűtés még az embereket is kikezdi - pl az én torkom - és párologtatót kell használni, mert kiszárad. - főleg éjjel, mikor minden be van zárva. nyáron ez nem kavar be. szóval a mesterséges, nyitott ablak nélküli fűtésre tippelek én is.
2023. júl. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Kipróbálom, legalább mérni fogon a különbséget, talán párásítást is alkalmazok télen.
2023. júl. 26. 15:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!