Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne kideríteni,...

Hogyan lehetne kideríteni, van-e valami a szoba levegőjében?

Figyelt kérdés
Gyanakszom az egyik szobankra, mert mintha többet dugulna az orrunk, mikor abban vagyunk. Pár hónapig a másikban voltunk (az alatt nem volt beteg a gyerek pl.), és most visszaköltöztünk, de mintha azóta többet kaparna a torkunk is. Mivel allergiás vagyok sajnos, ezért lehet, belejátszik a tavasz kezdete is, de szeretném tudni, mivel lehetne kideríteni, hogy egészséges-e a levegője?
2023. febr. 26. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Páratartalom alacsony?
2023. febr. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

milyen korú a gyerek? idén télen kegyetlen agresszív járvanyok vannak a bölcsikben/ovikban. sokszor a teljes családot leterítik.

A bölcsöde nálunk január óta harmad létszámmal üzemel, a gyerekek 2/3-a mindig hiányzik, de a nevelők/gondozók is kidőlnek, minden héten más hiányzik közülük is.

2023. febr. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első körben én is a páratartalmat nézném. Én vettem egy légtisztítót és egy párásítót. Azóta sokkal komfortosabban érzem magam és aki nálam járt az is azt mondta, hogy jó a levegő.
2023. febr. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy járványok vannak, de ez más. Sokszor ahogy leteszem a fejem, köhögni kezdek. Pedig az ágynemű ugyanaz, amit amúgy rendszeresen fagyasztok is a poratkák miatt.

Annyiváltozás van, hogy eresz került a falra, ami eddig nem volt, illetve most ősszel-télen fordult elő először, hogy reggelente néha folyt a víz belül az ablakon. Nem tudom, azért-e, mert az időszak rendkívül esős volt, és emiatt magasabb volt a páratartalom kint is, vagy benti a sztori. Sógorom szerint az eresz is lehet az oka, bár ezt nem értem.

Milyen páraszintmérőt érdemes venni?

Esetleg ablakba párátlanító jó lehet? Lamellás vagy hogy hívják...

Köszi a válaszokat.

2023. febr. 26. 18:59
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
ja hát ha folyik a víz az ablakon, akkor abban a szobában garantáltan van penész is.
2023. febr. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Akármilyen kisebb-nagyobb áruházban vannak ilyen hőmérséklet és páratartalom mérők. Édes mindegy melyiket veszed, mert alapvetően mindegyik ugyanazt fogja mérni.


Ha víz csapódik le az ablakon akkor ott biztos hogy van gond a páratartalommal. Nálam pont fordítottja van, száraz a levegő és átlagban napi 2-3 liter vizet beletolok a párásítóba, hogy fenntartsa a megfelelő szintet.

2023. febr. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Már nem folyik, az az esős időszakban volt, se előtte, se utána. Fura. Mindegy, megnézzük majd a para szintet. Köszi!
2023. febr. 26. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!