Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lehetséges az hogy egy boltban...

Lehetséges az hogy egy boltban(tesco, lidl, penny, spar...) nem fizethetek pl 10 000-sel egy üveg colát?

Figyelt kérdés

Ma történt ugyanis, hogy nem volt apróm és nem tudtam vásárolni, mert azt mondták hogy a címlet feléért kell minimum vásárolnom ...

Őszintén? Szét vetett az ideg!!!!Mert ha ez egy buszon történik azt megértem illetve igaziból azt sem (de érthető hogy a buszvezetőnek hajnal reggel nincs annyi váltópénze, hogy 10 000-sel fizessek), de hogy egy szupermarket megtehesse ugyanezt velem az nonszensz...

Ti, önök hogy gondoljátok?


2023. febr. 23. 18:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
76%

7:

Az általad adott linkből idemásolnám a releváns mondatokat:


"A készpénzben történő fizetések során a ...... kibocsátott forintbankjegyeket és –érméket ...... mindenki köteles névértéken elfogadni. Ez a rendelkezés azonban nem zárja ki azt, hogy a különböző termékek, szolgáltatások árának megfizetésekor ésszerű keretek között érvényesüljenek az adott fizetés körülményeinek sajátosságai, így például visszautasítható a bankjegyek és érmék elfogadása, ha a kereskedő az áru értékénél aránytalanul nagyobb címletből nem tud visszaadni."


Eszerint még akár általános szabályként is mondhatják, hogy a címlet feléért kell minimum vásárolni.

Egyébként az ilyen áruházláncoknál biztosan a cég jogászai fogalmazzák meg (vagy minimum ellenőrzik a szövegét) az ilyen szabályoknak, egyszóval nemigen képzelhető el, hogy jogszerűtlen dolgot írjanak elő.

2023. febr. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Akinek csepp esze van, az pár különféle címlettel jön-megy.
2023. febr. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
85%

10-es, persze hogy elfogad.

Ott szoktam pénzt váltani.

2023. febr. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, megnyugodtam, a pénztáros volt pllll....amúgy közben beszéltem egy vevőszolgálatossal is ő is azt mondta neeeem lehet így bánni egy vevővel :p
2023. febr. 26. 17:36
 15/17 anonim válasza:
65%

A buszsofőr NEM KÖTELES, és a legtöbb esetben nem is tud 5 - 10 - 20 ezrest felváltani egy ezer Ft alatti jegy miatt.


És igen, van olyan, hogy egy boltban nincsen kisebb váltópénz (még a nagyobb áruházak esetében is), ezért a 400 Ft-os Coca Cola miatt nem szívesen vált fel a pénztáros egy húszezrest. A boltok nem bankok, hogy milliós váltópénzekkel rendelkeznek. Ez sajnos ilyen.

És igen, persze, köteles elfogadni, de ha egyszerűen nem tud miből visszaadni, arról nem ő tehet.

2023. febr. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Igen, a buszsofőr ő egészen más kategória, szerintem. Életszerűtlen és nem elvárható de napközben már talán, de reggel semmiképpen nem az :(

Kis-boltokban szintén el tudom képzelni de egy Tescoban azért mégis nonszensz...

2023. febr. 26. 19:30
 17/17 Hussaro Hungaricus ***** válasza:
64%

A buszsofőr nem más kategória, rá ugyanazok a szabályok érvényesek mint a legnagyobb hipermarketre.

Csak ez utóbbinál feltételezhetően nincs váltópénz-probléma, mert nagy a forgalom.

NEM KÖTELES senki nagy összeget váltani! A jogszabályt fentebb idézték.

Hogy mi nagy összeg, meg aránytalan stb. azon lehet vitatkozni, de a szabály szerint egy gyufát nem köteles eladni senki, ha csak 20.000 forintos bankjeggyel tudna a vevő fizetni - ez tény.

Persze a bolt érdeke az, hogy elégedett legyen a vevő és megtörténjen a vásárlás, az eladó meg néha be van fyenyítve, hogy szinte lehetetlen dolgokat oldjon meg saját felelősségre...

2023. márc. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!