Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lehetséges az hogy egy boltban...

Lehetséges az hogy egy boltban(tesco, lidl, penny, spar...) nem fizethetek pl 10 000-sel egy üveg colát?

Figyelt kérdés

Ma történt ugyanis, hogy nem volt apróm és nem tudtam vásárolni, mert azt mondták hogy a címlet feléért kell minimum vásárolnom ...

Őszintén? Szét vetett az ideg!!!!Mert ha ez egy buszon történik azt megértem illetve igaziból azt sem (de érthető hogy a buszvezetőnek hajnal reggel nincs annyi váltópénze, hogy 10 000-sel fizessek), de hogy egy szupermarket megtehesse ugyanezt velem az nonszensz...

Ti, önök hogy gondoljátok?


2023. febr. 23. 18:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok ilyen szabályról.
2023. febr. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 nemaRendőrség ***** válasza:
69%

Arról tudok hogy érmékkel 50 darab típusonként a maximum amit kötelesek átvenni, de ilyenről nem hallottam.


Ha fizikailag nem tudja megoldani egy kisebb bolt (abc) hogy váltson ekkora pénzt az érthető és azzal nincs mit tenni.


Melyik üzlet volt egyébként?

2023. febr. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Nem lehetséges, a 10000 forintos is törvényes fizetőeszköz, el kell fogadnia. Vagy nem volt sok váltópénz, vagy lusta volt visszaadni.

De ez nem mentség, megfelelő mennyiségű valtópénzt kellene tartani, de ha el is fogy, akkor sem kellene nem létező szabályokra hivatkozni, hanem meg lehet udvariasan kérni a vevőt, hogy fizessen más cimlettel.

2023. febr. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%
A helyzet az hogy én egy nagyobb áruházláncnál dolgoztam és ott is folyamatosan könyörögni kellet a váltóért és kaptuk a leszidást, hogy de kérjünk kissebbet….vicc de ez mindenhol probléma kb. Ettől függetlenül, ha az egy kisebb magán kézben lévő cba akkor is ki kell, hogy pl írja, ha ilyen van. Illetve lehet, hogy fentről kapta a parancsot mert aki bent ül az irodába annak mindegy nem ő neki kell ezt a vásárlóval közölni.
2023. febr. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%

4-es, hiába írja ki, attól még nem lesz szabályos. Köteles lenne elfogadni minden címletet.

Ugyan így, nem lehet azt sem megcsinálni, hogy X forint alatt nem lehet kártyával fizetni. Ezt amúgy a terminál szolgáltatók büntetik is.

2023. febr. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%

Ilyen szabályt nem hozhat, de azt mondhatja, hogy nem tud visszaadni. Szóval vagy vásárolsz 9998-10002 Ft értékben, vagy a többit borravalóként otthagyod.

Vagy....

Vagy rájössz, hogy a XXI. században élünk, előkapod a bankkártyádat, és soha többé nem kell vergődnöd azon, hogy nagy címletből vissza tudnak-e adni.

2023. febr. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Gugu Gabor ***** válasza:
59%

Ez egy gumi szabály de lehetséges


[link]

2023. febr. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
48%
Teljesen jogszerű. Az nem, hogy legaláb a feléért kell vásárolni, de az ilyen mértékű aránytalanság esetén visszautasíthatja.
2023. febr. 24. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%
Ezért megyek mindig az automata kasszákhoz, az nem dumál vissza..
2023. febr. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
68%
9. És elfogad akár 20 000 forintos bankjegyet is egy gyufához?
2023. febr. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!