Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Inverteres klímával mennyiből...

B.B kérdése:

Inverteres klímával mennyiből lehetne kifűteni egy 100 m2-es szigetelt lakást egy télen és mennyibe kerülne a telepítési költség?

Figyelt kérdés

2023. jan. 24. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Szigetelt, de mennyire?

Ablak, ajtó milyen?

Tetőszigetelés? Aljzatszigetelés?

2023. jan. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Sok tényezőtől függ. Még attól is hogy milyen hideg van kint. A gázzal ellentétben ugyanis a klíma hatásfoka rohamosan csökken, ha a kinti hőmérséklet alacsonnyá válik. Tehát 15-ről 20 fokra feleannyiba kerül, mint 0-ról 5 fokra.
2023. jan. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%
Hasonló méretű házam van, de csak egy klímám, amivel tavaly még fűtögettem, akkor olyan 15 ezerrel dobta meg a villanyszámlát, nappali áramon. Kettővel jobb hatásfokkal ment volna, meg mellette azért be is gyújtottam ha hideg volt. Eleve leglább kettő kíma kellene, plusz H tarifa nélkül nem is érdemes belevágni, ennek bekerülési költsége szerintem olyan 800 ezerbe legalább fáj, és akkor havi 20-30 ezerből kifűtöd a házad.
2023. jan. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2023. jan. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző év január 1000kw(ez bolt a legtöbb)most december 400kw nálam 25fok van.háromrétegű rehau,északi oldal 25cm.a többi 15cm szigetelés.
2023. jan. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!