Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 10 éve meghalt a nagyim. A...

L4ci kérdése:

10 éve meghalt a nagyim. A szerződés az e-on felé még él, de nem lett a mai napig átiratva. Büntetés mekkora lesz?

Figyelt kérdés

2022. dec. 11. 13:46
1 2
 11/16 mindentudó99 ***** válasza:
Semmi gond. A számlák legyenek fizetve
2022. dec. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond nem lesz...igaz ez Szeged.

Anno apám meghalt,örököltem a családi házat+ egy társasházi lakást. Ez utóbbit,vagy tíz évig albérleteztettem,semmilyen közmű nem volt átíratva!

Majd nekiajándékoztam a lakást a fiamnak,Ő a nevére vette a közműveket. Minden gond,és bünti nélkül megcsinálták,vitte a 12(!)éves halottit,majd én is aláírtam,és kész.

2022. dec. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem eon ugyan,ha hanem az itteni gázszolgáltató.Apa 15 éve halt meg, eddig az ő nevén volt mert az vhogy kimaradt amikor anyám magára iratta a többit. Tavaly sajnos sok plusz lett leolvasaskor és részletfizetést kellett kérnie, ahhoz muszáj volt átiratni.Egy szót nem szóltak neki emiatt.Viszont jó lassú a folyamat.
2022. dec. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Én azért átíratnám. Mert miért is ne? Annyi mindent intézünk,miért pont ezt nem?
2022. dec. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Semeddig nem tart. Viszed a halotti bizonyítványt/halotti anyakönyvi kivonatot, időpontot igényelsz (online), vagy odamész és kivárod a sorod, bemutatod a papírokat, kifizeted az ilyenkor szokásos átírási költséget (ha kérnek ilyet), meg az esetleges hátralék(oka)ot (ha van(nak), és kész.


Ha esetleg megkérdezik, hogyhogy most, akkor annyit mondasz, hogy akkor a mély gyászban elfelejtettem, valahogy most vettem észre, és kész. Ha a mindenkor nekik járó pénz papírokkal alátámaszthatóan, igazolhatóan pontosan, azaz határidőre be lett fizetve, akkor szerintem az, hogy ki fizette be, az majdhogynem irreleváns, csak össze legyen kapcsolva az adatbázisukban, hogy az x összegű pénz az x összegű (azonos összegű) tartozás, X.Y. tartozásának kiegyenlítése érdekében érkezett be. Ha ez megvan, akkor nagy gond szerintem nem lehet.

2022. dec. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

online is elintézheted az átírást!


[link]

2022. dec. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!