Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 10 éve meghalt a nagyim. A...

L4ci kérdése:

10 éve meghalt a nagyim. A szerződés az e-on felé még él, de nem lett a mai napig átiratva. Büntetés mekkora lesz?

Figyelt kérdés

2022. dec. 11. 13:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Ha ki vannak fizetve a szamlak es nincs tartozas akkor semennyi.
2022. dec. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Fizetitek?
2022. dec. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen, fizetve van.
2022. dec. 11. 13:58
 4/16 A kérdező kommentje:
Nincs tartozásom az e-on felé.
2022. dec. 11. 13:59
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 20 éve halt meg hozzátartozó. Fizettük rendesen, nem volt gond még átírásnál sem.
2022. dec. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
2002-ben vettem egy lakást, és 13 évvel később írattam át a közműveket. Egy szót sem szólt senki miatta.
2022. dec. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Atiraskor nem is kell mondani hogy meghalt. Igazolod hogy te vagy az uj tulajdonos azzal kesz.
2022. dec. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Pont most voltunk benne. Meghalt egy 82 éves bácsi, mikor bementünk ezt jelezni, közölték, hogy elvileg halott nevén nem lehet semmi, azonnal át kell iratni, kérdezték, ki az örökös? Na itt jött a bibi, én az elhunyt férfi meghatalmazottja voltam, az örökösök Svájcban, én Magyarországon. Megoldás az lett, hogy le kellett jönnie ide Magyarországra az örökösnek (a temetés miatt amúgy is jött volna, de 2 héttel később, így azonnal, soron kívül kellett, mindent elejtve jönnie) , vele újra kellett papírozni mindent minden egyes szolgáltatónál (nem 10 évvel később, hanem azonnal!), mert halott ember nem számonkérhető, rajta semmilyen adósság le nem verhető, be nem hajtható, ezért halott ember nevén soha semmi nem lehet)


Megoldás: hallgatsz róla, mint a sír, vagy cselekszel, de akkor mindenhol... mert azt viszont franc se jegyzi meg, hogy mondjuk a víz és csatornaműnél bejelentettem, de az áramszolgáltatónál meg nem. Arról nem beszélve, hogyha egyszer kommunikálnak ezek a szolgáltatók valami kapcsán erről egymással, akkor hatalmas bajba keveredhetsz.

2022. dec. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Megnyugtató válaszokat kaptam. Köszönöm nektek. :)
2022. dec. 11. 15:41
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom pl az óracsere hogy zajlik? Ha túlfizetés van esetleg hogy nyilatkozol a visszautalásról? Addig nincs gond amíg csak a fizetésről szól a történet,de ha bármi más egyéb van már akadályba ütközhetsz. Ráadásul minél tovább halogatod annál bonyolultabb lehet az átírás.
2022. dec. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!