Miért akarta Orbán 2017-ben német mintára visszabontani a 10 emeletes panel épületeket?
Gazdaság: Vissza lehet bontani a paneleket, de hol laknak majd utána az emberek? | hvg.hu
A parazst Lázárnak volt ez az ötlete
zavarta hogy nagyobb városokban vannak olyan magas épületek amiket ő gyerekkorában még nem látott:D
Amugy anno azt mondta a Lázáka hogy azért kell 2-3 emeletet lebontani hogy a felső emeletek élhetők legyenek, mivel a tető miatt ott melegebb van nyáron.
De a penge Lázár abba nem gondolz bele ha lebontod a 10-9 szintet akkor a 8 as szint felett lesza tető:D
Ennyi esze vana Lázárnak kb
"Hogy ne kelljen annyit lépcsőzni"
A 10-esben mindig van lift,hogy ne kelljen lépcsőzni.
"A panel nem élhető, nem egy életcél. A panel egy átmeneti megoldás"
"Az volt mikor tervezték is."
"Aztán 50 évvel később itt áll az összes, és ebbe vágynak az emberek"
De miért van ez a paradox, hogy mégis sokan ebbe vágynak?
Az hogy a panel lakások nem élhetőek, és átmeneti lakhatásra lettek kitalálva qwára nem igaz.
Anno a 60 as évektől mikor elkezdték a házgyári lakásokat építeni, nagyon nagy volt a lakáshiány, sokan laktak több generáció is 1-2 szobás régi dohos leromlott álapotú öreg lakásokban ahol méga komfort szint is gyenge volt, sok helyen a wc a folyosón volt nem a lakásokban...
Mikor a panel építések felgyorsultak(70 es évek végétől) olyan emberek jutottak töb szobás öszkomfortos lakáshoz akik eddig méltatlan körülmények között éltek.
Pl: Én emlékszem hogy picigyerek koromban egy 1 szoba konyhás régi lakásban éltünk 4 en, és mikor anyámék megkapták a kiutalást az új építésű 3 szobás lakásra az egy nagy élmény volt.
Ma is kellene építeni az államnak a régi panellakásokhoz mérhető számú lakást és normális áron kiadni, egyből több gyerek születne
Amit a CSOk ra meg adóvisszatéritésre elkölt az állam abbóla pénzből rengeteg fiatal kaphatna megfizethető lakást...
És még valami, a ma épülő társasházak kb 90%-a most is vasbetonból épülének, csak nem előre gyártott elemekből, hanem helyben öntik a betont és igy épitik fel lassan a házat.
A ma épülő társasházak is gyakorlatilag panelházak, csak természetesen mivel a kor haladt előre már nagyobbak a szobák, raknak bele klimát, szigetelik stb...
A kádár rendszerben épült házgyári lakások még minimum 50 évig simán velünk lesznek, és sokan örülnek majd ha tudnak venni maguknak egyet.
Az albérlet piacon is népszerüek, mert kicsi a rezsi, kompakt komfortos egyszerű megfizethető.
És valjuk be egy olyan csoró országban mint Magyarország fontos a lakhatási költség alacsonyan tartása!
Rengeteg viszonylag jómodú ember is lakik ezekben a régi házgyári lakásokban, mert egész egyszerüen nekik az tökéletes lakhatást biztosít és pont:)
"a ma épülő társasházak kb 90%-a most is vasbetonból épülének, csak nem előre gyártott elemekből, hanem helyben öntik a betont és igy épitik fel lassan a házat"
Én úgy tudom lyukacsos téglából épülnek beton alappal.
"még minimum 50 évig simán velünk lesznek"
Mi lesz 50 év után?
" kicsi a rezsi, kompakt komfortos egyszerű megfizethető"
Sokaknak elege van a zajból és a nyári hőségből,klíma nélkül az egyre durvább kánikulák miatt nem biztos hogy ki lehet bírni a katlanban, egyre többet kell járatni a klímát,az áram drágul, és a közös költség is.
Ismerőseim közül többen mondták hogy minden áthallatszik a szomszédos lakásokból.Ha nálad nincs ilyen,akkor szerencséd van.
Szintén ismerősöm mondta, hogy panelprogramos az épület, de nincs légkondijuk, és így nagyon durva volt a nyár,kénytelenek lesznek egyet beszereltetni,amihez a villamos hálózatot is fel kell újítani,ami nem olcsó.
Volt olyan panellakó, aki személyesen mondta nekem hogy a kánikulában(nem volt légkondi)a fürdőkádban aludt
"drágul a takarító, a karbantartó és a közös képviselő foglalkoztatása is, mert a társasházakat nem nyilvánították magánszeméllyé, vagyis nem maradhatnak katások a velük kapcsolatban álló szolgáltatók sem - írja a Világgazdaság. Ez csak az egyik tétel, ahol módosítani kell az idei évre tervezett kiadások összegét, a másik a ház központi fűtése, a lépcsőházak világítása, helyenként a fűtése és a liftek üzemeltetési költsége lehet.
Óriási a nyomás a közös képviselőkön, akik most a lakókkal együtt várják, hogy megkapják az első téli számlákat."
Forrás: [link]
"Nehéz helyzetbe kerülnek azok a társasházak, amelyek eddig a piacról vásárolták az áramot. A szerződéseik lejárta után akár 3-4-szer többet is fizethetnek érte. A legjobb helyzetben a kicsi, lift nélküli társasházak vannak. A nagyobb fogyasztókkal, lifttel rendelkező házak azonban az eddigi ár duplájába kerülhet az áram. A Magyar Társasházkezelők Országos Szakmai Szövetségének szakértője szerint a karbantartási és a közös képviselői díjak is jelentősen emelkedhetnek."
Forrás: [link]
"A kádár rendszerben épült házgyári lakások még minimum 50 évig simán velünk lesznek"
50 év múlva mi lesz majd velük?
"Statikus,gépész stb. társadalom bízik abban hogy 20-25 évig állnak mindenképp ezek a panelok"
05:10-05:45
https://www.youtube.com/watch?v=ArAio4W9dA0
Hát nem olyan sok az a 20-25 év.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!