Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Átvehetem értesítő nélkül a...

Átvehetem értesítő nélkül a postán?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy kaptam egy hivatalos értesítőt. Meg kellett volna jelennem x helyen. De én az értesítőt nem találtam a postaládában. Vagy a postás keverte el vagy én nem tudom.

Ha bemegyek a postára, de nincs értesítőm, csak megmondom a nevem meg a címem, akkor oda tudják adni a levelet?



2022. okt. 8. 15:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Iratokat vigyél.
2022. okt. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Igen, csak személyi igazolvány kell, esetleg lakcímkártya. Szokott lenni valami szám az értesítőn, amivel azonosítják a küldeményt, de nálunk soha nem kérték csak a személyi igazolvány számát.
2022. okt. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Átveheted, de igazold magad.
2022. okt. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26%
Viszont más nevére szóló levelet, se igazolvánnyal, se értesítővel nem adnak át, még ha közös a lakcímetek, akkor sem. Csak meghatalmazással.
2022. okt. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

#4,

igazad van, de itt a kérdező kapott (volna) értesítőt, tud róla, csak nem jutott el hozzá.

2022. okt. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Nincs igaza a 4-esnek, azonos lakcímmel családtag (házastárs, gyerek, szülő, testvér) simán átveheti.
2022. okt. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
25%
A lakásnál átveheti, de a postán nem.
2022. okt. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%
A postán is.
2022. okt. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 BlackSword ***** válasza:
84%
#4!!! De, azonos címen lakók átvehetik egymás leveleit, személyigazolvány és lakcímkártya bemutatásának fejében... Ez alól persze kivételt képeznek a "címzett kezébe" küldemények, a csomagok egy bizonyos fajtája és az utalványok egy bizonyos összeg felett... ezekhez valóban meghatalmazás kell...
2022. okt. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!