Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Átvehetetlen levél?

Átvehetetlen levél?

Figyelt kérdés
Két hónapja költöztem egy faluba. Mai napon a postaládában volt egy értesítő, levelem érkezett, át vehetem a helyi postán. A posta weboldalán az szerepel, a posta nyitva van délután 4-ig. Elmentem a postára, ott viszont az van kiírva hogy a posta 8-12 között van csak nyitva, én viszont dolgozom minden nap 6-14 között (egy 30km-re lévő városban). Most akkor mi van? Nincs senkim (egyedül élek), nincsenek ismerőseim a faluban, szomszédom sincs jelenleg. Felhívtam a postát, az ügyintéző állítása szerint nem tud segíteni. Ötletek?

2020. okt. 26. 15:30
 1/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Írsz egy meghatalmazást olyan ismerősnek, aki át tudja venni (szívás, ha nincs).

Szabadságot veszel ki egy napra és átveszed (szar dolog, de ez van). Esetleg ha nálatok játszik olyan, akkor fél napot.

Bérelsz egy postafiókot egy útbaeső városban és azt adod meg levelezési címnek.

2020. okt. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
A kisposták egy része a koronavírus miatt csak délig van nyitva. Szerintem délelőtt hívd fel őket és kérd a leveled utánküldését a munkahelyedre, vagy oda, ahol át tudod venni.
2020. okt. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az utánküldés nem így működik, és a megrendelése után is csak két héttel később vállalja a további leveleknél.
2020. okt. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%

faluban ez van, szokj hozzá.

csoda hogy az értesítőt bedobták.

beszélgess el a kézbesítő postással és a postamesterrel, ismerd meg őket.

egyrészt segítenek, akár munkaidő után is átveheted a levelet, majd megoldják :D

illetve ha jóban vagy velük akkor minden levél meg fog érkezni épen, egészségesen. Ha hepciáskodsz, reklamálsz, akkor nem fognak megérkezni a levelek.

Itt más mint a városban! :)

én is laktam 20 éve megyeszékhelyen, ó volt az is, de falun is nagyon jó, csak meg kell tanulni a szokásokat.


ha ez nem megy, akkor legyen postafiókod egy hosszabban nyitva tartó postán (munkahelyed környékén)

2020. okt. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!