Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan rendszerezzem az évek...

Hogyan rendszerezzem az évek alatt összegyűlt kismillió iratot? Szlák, befizetések, biztosítás, autós dolgok stb. Nagyon sokszor nekifutottam már...

Figyelt kérdés

#irat #rendszerezés #Nagyon sok papír
2022. máj. 9. 14:46
 1/6 mindentudó99 ***** válasza:
93%
Van egy nagy fa ládám abba teszek mindent. Ha megtelik átnézem es kidobom ami már nem kell. A ládában meg külön mappákban vannak a dolgok
2022. máj. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mi az amitől megválsz?
2022. máj. 9. 15:51
 3/6 anonim ***** válasza:
96%

Én lefűzős mappában tartom őket "fajtánként" külön műanyag tasakban.

Én a lejárt garis szamlakat blokkokat kidobom.

Közmű, biztosítas, ilyesmi cuccokat csak az utolsó éves elszámolóig őrzök.

Egyedül az adóbevallásos papírokat nem dobom ki, lakáshitel papírt, adásvételit, szóval tényleg csak a legfontosabbakat.

2022. máj. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%

Nagy meló nélkül ezt nem tudod megúszni. Én pont ezért álltam át a netes fizetésre, hogy ne gyűljön a papír.

Én a helyedben külön szortíroznám az eltérő szolgáltatókat. Régen összegumiztam őket és betettem egy nagyobb dobozba, majd az ágyneműtartóba. 5 évenként leselejteztem és kidobáltam, vagyis kandallóban eltüzeltük a személyes adatok miatt.

2022. máj. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 mindentudó99 ***** válasza:
91%
Oda rakok mindent. Mitől válok meg? 5 évnel regebbi adópapirok vagy vásárolt gepek régi garanciapapírjait kidobom. Sose veszik el semmim . Meg ha nincs is redszerezve bedobom a ládába fontos papírt lecsukom a tetejét es ott biztos megvan
2022. máj. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
94%

Számláimat kb 10 éve utalással fizetem, amelyik szolgáltatónál lehetett e-számlára váltottam. E-számlát törlöm amit utaltam, a banki kivontok között pedig megtalálom ha valami kéne. De az a helyzet, amióta utalok mindent, nem állít olyat a szolgáltató, hogy nem fizettem be...


A többit iratrendező mappákban tartom:

1: Autó cuccai, számlák, biztosítos papírok, vizsga lapok stb. mindent elrakok és a kocsival adom eladás esetén.

2: Ház építés közben minden is

3: NAV, bérpapirok (nem dobom ki hátha elvesztik mire nyugdíjba megyek), munkaszerződések

4: Orvosi papírok, garis cuccok számlái, közműves papírok,

5: banki dolgok


Mindig megtalálok mindent azonnal, mivel évek óta rendszerezve van

2022. máj. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!