Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik jobb? A mészfesték...

Melyik jobb? A mészfesték vagy a diszperzit?

Figyelt kérdés
5 éve építkeztünk mésszel lett kimeszelve és jövőre már festetnénk de műanyag ablakok vannak és félnék a penészedéstől még akkor is ha tesznek elvileg a festékbe valami penész elleni szert. Indokoljátok meg melyik jobb?
2010. szept. 16. 16:23
 1/9 anonim válasza:
Indokot nem tudok de mi nagyon sok helyen festettünk ahol műanyag ablakok voltak beépítve. A mész nem szép egy előszobába az inkább a wc-be való.
2010. szept. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A mészfestéktől nem lesz annyira rücskös a felület mint a sima oltott mésztől. Sztem azt válasszátok mert sima oltott mész+adalékanyag amitől kopásállósága megközelti a diszperziósét, de csak száraz dörzsöléssel tisztítható, fertőtlenítő hatása ugyanúgy meglesz mint a sima mésznél. Még egy hátránya van h csak lúgálló színezővel lehet színezni és nem lehet annyira élénk színeket kikavartatni mint egy diszperziósnál.


17F

2010. szept. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én a mészre szavazok. Jobban szellőzik (nálunk a diszperzittől penészes lett a fal), valamint valamilyen szinten fertőtlenít is.
2010. szept. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szerintem is a festék sokkal szebb de milyen csúnya ha vastagon zöld vagy fekete foltokban penészes. Ezt egy olyan házban láttam ahol kifestettek 2 szobát festékkel míg a harmadik szoba még meszes maradt és ott nem lett sehol sem penészes. Érdekes. Akkor inkább már a halványabb fal!
2010. szept. 16. 18:25
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is penészesedik a fal évek óta. Beáztunk. De csak a diszperzites, a meszelt pakolós és a spajz nem.

Én is meszelni szeretnék mindenhol, csak azt nem tudom, hogy csak a diszperzitet, vagy az alatta lévő glettelést is vakolatig el kell-e tüntetnem. És ha igen, akkor hogyan?

2010. szept. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom teljesen le kell spaknizni a falat még a glettet is mert a vödrös mész alá meszes glett való. Tavaly is így csinálták a szomszédban cudar munka volt de megéri, hogy utána jó legyen a falad és sehol ne legyen penész.Nálunk a családban most már mindenki a mészfestékre szavaz ami nem is olyan olcsó a 14 l-es vödör kerül 3200-be.
2010. szept. 22. 12:46
 7/9 anonim ***** válasza:
Lekell kaparni az össz festéket meg minden szart aztán ha van lyuk homokos gipszel bejavítod. Mész alá telibe nemszoktunk glettelni sosem. 17f voltam
2010. szept. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Na ne mondd már a vödrös mészfesték alá kell a meszes glett és akkor szépen lehet hengerezni a falat és szép lesz a felülete is. Nálunk pár éve csinálta így a festő ha akarod megnézheted.
2010. szept. 23. 12:16
 9/9 anonim ***** válasza:
A mész egészségesebb. Mi egy 1906-ban épült házban lakunk. Dédszülői örökség - sokat jártam ide gyerekkoromban is. Soha nem volt penészes, annak ellenére, hogy a tiszta szoba télen nem is volt fűtve. Eleinte mi is meszeltünk (hagyományosan, oltott mész, korongecset.... stb). 15 éve egy felújítás után lekapartuk a falakat, legletteltük és 3 rtg. diszperzit. A penész szépen lassan kezdett terjedni, most minden sarokban küzdünk már vele. Az ablakok maradtak a régi jól bevált kapcsolt-gerébtokos faablakok. Most építünk új házat. Csak hagyományos mész-cement-homok vakolatot csináltunk és meszes glettre meszelni fogunk, illetve fa nyílászárók lesznek. Csupa olyan, ami évszázadokon át bizonyított. Hiába kicsit drágább, egy életre szól a döntés. Az öreg házat is újra meszelni fogjuk. A diszperizt szép, de a mész önmagában is fertőtlenít - évszázadok óta.
2021. jan. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!