Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Budapesten miért van ennyi...

Budapesten miért van ennyi romos épület?

Figyelt kérdés

Egészen mélyen bent a városban vannak olyan épületek amikről omlik le a vakolat vagy konkrétan bontásra vannak ítélve.

Nem értem, hogy Budapesten ez hogy fordulhat elő, amikor az ingatlanokra akkora kereslet van.

Az hogy valami zsákfaluban százával vannak elhagyatott romos épületek amit már senki sem akarna megvenni azt megértem de, hogy Budapesten ez miért van így...



2022. jan. 29. 10:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Mert magántulajdonban vannak a házak és ez mutatja a tulajok anyagi helyzetét és igényszintjét.
2022. jan. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20%
Nem a tulajdonosok laknak benne. Méregdrágán kiadják, költeni meg nem akarnak rá egy forintot sem.
2022. jan. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a ház lakói nagyon kevés pénzből élnek, akkor erre nem telik. A mi házunk az ötvenes években épült, pályázati pénzhez is hozzájutottunk, de így is sokszázezres tétel volt lakásonként egy komolyabb renoválás, ráadásul nem most, hanem tíz éve, amikor jóval alacsonyabbak voltak az építőanyag-árak. Ezt nem minden társasház tudja bevállalni. Attól, mert belvárosi, még lehetnek a lakók nagyon szegények.
2022. jan. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
A létezett szocializmus alatt az állam nem költött az épületekre, most meg a tulajdonosoknak nincs akkora jövedelme, hogy európai színvonalon tudnák karbantartani és felújítani.
2022. jan. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Valentino BROssi ***** válasza:
0%
Pont nem a magántulajdonú épületekkel van a baj, mert azok már elkezdtek kikupálódni piaci alapon, az önkormányzati tulajdonúak a selejt nagyja. Éppen ezt lett volna hivatott orvosolni a kormány önkormányzati bérlakás rendszerének felszámolása, csak ezt a nagy ellenkezés miatt elkaszálták. Ezeket régen (s sok helyen még ma is) kedvezményesen adták tanároknak, hivatalnokoknak, de sokszor csókosoknak vagy szociálisan nehéz helyzetben élőknek (a VIII. kerületben pl. főleg cigányoknak), akik teljesen lelakják az épületet. Ha a bérlakás nyújtásának jogi alapja meg is szűnik egy nyugdíjast vagy rokkantat gyakorlatilag lehetetlen kitenni ezekből a lakásokból, ott ragadnak örökre, bebetonozódik a bérlői struktúra és felújításra esély sincs.
2022. jan. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Hintalow ***** válasza:
100%
A belvárosi, jellemzően körgangos, belső udvaros házakban sokszor nem feltètlenül milliomosok laknak, hanem nyugdìjjasok stb. ezèrt nincs pènz felújìtásra. Az csak tetèzi a helyzetet, hogy ezek a házak szeretnek műemlèkvèdelmet èlvezni, vagy csak egyszerűen olyan homlokzati dìszìtèsekkel rendelkezni, aminek a felújìtásához átlagon felüli pènz kell, nem olyan mint egy panel, hogy beburkolják szigetelèssel oszt jóidő. Ez nem fikázás amúgy èn is panelben lakom 😃
2022. jan. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben egyet értek a 3;4 és a 6-os hozzászólóval.

Még annyit tennék hozzá, hogy sok műemléknek van nyilvántartva és azokon bármilyen felújítás horror összeg mert minden le van szabályozva és terveztetni kell. Például egy sima ablakcserénél nem rakhatsz be bármilyent. Egyedileg ugyan olyan kinézetűt kell gyártatni a formája nem térhet el de még a színe is meg van szabva.

A homlokzaton soknál díszítés van, azt gipszből szintén egyedileg kell legyártatni ami szintén nem olcsó mert egyedi sablon kell hozzá és szintén nem térhet el az eredetitől.

2022. jan. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A műemlékházak külső homlokzati felújításába köteles beszállnia az államnak, ez a törvény!

[link]

2022. jan. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"konkrétan bontásra vannak ítélve"

Hát ilyenről nem tudok.

Főleg ha lakják, akkor megfelel minden biztonsági követelménynek, erről az önkormányzatok gondoskodnak.

Az biztos, hogy sokat fel kel újítani, a 90-es években potom pénzért adta el őket az önkormányzat a bent lakóknak.

Nekünk van egy erősen felújítandó társasházban lakásunk, annak az a története, hogy 30 évig volt egy közös képviselő, aki ellopta a ház pénzét.

Most már 5 éve másik közös képviselet van, pénze is van a háznak, de több kivitelező cég is ELTŰNT menet közben, akikkel leszerződtünk...


Különben nincsen az embereknek annyi pénzük, amiből caklipakli rendbe lehetne tenni a házat (nagy a szegénység a fővárosban) és sok az olyan lakó, akinek még tulajdonosi szemlélete sincsen, befektetői szemlélete nincsen, nem érdekli az ingatlan, nem arra költ.

Ugyanúgy, ahogy vidéken is van olyan udvar, ahol nem termelnek élelmiszert a szegénység ellenére sem, pedig ott a kert, a termőföld...

2022. jan. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem feltétlen olyan ingatlanra gondolok amit laknak.

Pl.: A Kvassay híd mellett az az épületmonstrum, asszem valami Nagyvásártelep a neve.

2022. jan. 30. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!