Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen falra szerelhető...

Milyen falra szerelhető elektromos fűtést ajánlanátok 3m2-es fürdőszobába, ami nem fogyaszt túl sokat?

Figyelt kérdés
2021. aug. 31. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

"nem fogyaszt túl sokat"..hát ez az..legyen jó meleg, de olcsón. nos ilyen nincs..


Viszont olyan igen, hogy fürdés előtt bekapcsolom a ventillátoros kis hősugárzóm 1-es fokozatban(1000W),ez kiválóan keveri a meleg levegőt.

Fürdés közben, és után is jó, mert a párát eltünteti, és szárít is.

Ennek ára van..ha tíz percig használod, az 1/6 kWh, ha tovább, az több.


Ettől olcsóbb, és mégis kellemes meleget adó szerkezet szerintem nincs.


A statikus fűtés nem hatásos ugyanannyi fogyasztás mellett.


Szerintem.

2021. szept. 1. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
3m2-re egy 500W-os fűtőpanel bőven elegendő. Napi átlag 8 órát fog üzemelni, ha bekapcsolva hagyod. Ami azt jelenti, hogy 4kW-ot fog fogyasztani naponta. Azaz napi 180 forintba kerül. Azonban ha fürdés előtt 1 órával kapcsolod csak be, akkor is ki fogja tudni fűteni a helyiséget, így napi 1-2 órára tudod redukálni a működési időt, azaz max. 90 forintból fűtöd ki naponta a fürdőt. Ez havi szinten 2800 forint. Noirot fűtőpaneleket ajánlom, de ilyesmin nyáron kellene gondolkodni, mert mindenki az első lehűlés után kap észbe, hogy kellene valami fűtés ide vagy oda, és ilyenkor szokott készlethiány fellépni.
2021. szept. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 klimaesvillany pont hu ***** válasza:
85%
Én is a párezer Ft-os, ventilátoros fürdőszobai kis fűtő készüléket ajánlom.
2021. szept. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
Én is azt a kis ventilátort ajánlom. 5 perc alatt meleg van. Fürdés után kikapcsolod.
2021. szept. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Bocs a hosszú válaszért, de szépen felépítem: :)

A fűtés egyenesen arányos a fogyasztással.

Ha valami kétszer annyit fogyaszt, az pontosan kétszer annyit fog melegíteni is. És ha valami kétszer annyira melegít, pontosan kétszer annyit fog fogyasztani is.

Úgy képzeld el, hogy a fűtés egy fekete doboz, ami áramból csinál meleget. Ha eltűnik az áram, az kivétel nélkül mindig hővé alakul. (A telefonban is, a tévében is és a fűtésnél is) De ezt a dolgot a célzottan is fűtés esetében a legegyszerűbb elképzelni: amennyi áram eltűnik, pontosan annyi alakul hővé. Nincs kivétel, nincs csoda. Egyszerű hővé alakulás. A tévénél, a telefonnál, stb. ezt hívják veszteségnek. A fűtésnél nincs veszteség, mivel eleve a hőveszteség a cél...

Ha erősebb melegítőt veszel, nem lőhetsz mellé, hiszen ha túl meleg lenne, lejebb veszed, tehát nem fog többet fogyasztani mint egy kisebb, amit viszont emiatt nagyobb fokozaton kell használni.

Vagyis mind a két módszer pontosan ugyanannyit fogyaszt, ha ugyanannyit melegítesz vele.

(Az más dolog, hogy túl erős se jó, nehogy leverje a kismegszakítót/biztosítékot, mert ugye azt tudod, hogy áramaml fűteni nagyon sokat fogyaszt...)

Áram esetén hőcserélővel gazdaságos fűteni, vagyis pl klímával, mivel az nem hűt, meg nem is fűt, hiába hiszik azt az emberek. (Illetve, mivel semminek sem 100% a hatékonysága, picit áramot fogyaszt, tehát picit fűt közvetlenül is.) Tehát (eltekintve a motor fogyasztása miatti fűtéstől) a klíma/hűtőgép nem hűt és nem fűt, hanem hőt szállít két helyíség között. Klímánál kültér és beltér között, hűtőgép esetében a belső tér és a hűtőgép hátulján lévő hőleadó között. Tehát nem az áramból csinál meleget/hideget, hanem a másik térből. Ott az áram csak a szivattyúzáshoz kell, emiatt (mivel csak mozgatja a meleget) sokkal kevesebbet fogyaszt egy sima melegítőhöz képest.

Konstruktív javaslatom saját tapasztalatból is: Ha a szomszédos helyíség(ek)ben fűtött, jó idő van télen, akkor inkább nyisd ki az ajtót fürdés előtt és tegyél egy ventilátort olyan helyre, ami jól átmozgatja arrafelé is a levegőt. Gondolj bele: így a szomszéd helyiség felől tol be meleget, és feltételezem, ott gazdaságosabb a fűtés a villanyfűtésnél. Tehát gazdaságos lesz a fürdőszoba melegítése is. Illetve a ventilátor fogyasztása se számít, hiszen azt hőként adja le a ventilátor motorja, tehát egy ici-pici fogyasztású, ici-pici fűtés valójában a ventilátor is, ami nyilván most pont nem probléma ;)

Mindazonáltal én inkább egy folyamatosan bekapcsolt törölközőszárítóra szavazok. Nálunk ez vált be. Keveset fogyaszt, de mivel mindig be van kapcsolva, egyenletesen kellemes időt tart bent. És (nem mellesleg) a törölközőt is szárazon tartja, ami szintén nagyon fontos. És még kapcsolgatni sem kell.

Nagyon hideg időben, amikor a szomszéd helyíség a falon keresztül és a törölközőszárító együttesen sem tartja elég melegen (akkor sincs hideg!), akkor kinyitom az ajtót előtte picivel. De ez ritkán kell.

Sok mindennel próbálkoztunk évekig, de ez a rendszer végül nagyon jól bevált. Ja és így nem lesz páralecsapódás sem, mivel egyenletes az idő bent. (Páralecsapódás mindig a hideg felületeken, pl. falakon keletkezik)

Gyors, de határozott szellőzettés a fürdés után, hogy hirtelen átcseréljük a levegőt bent, ami után már nincs semmi pára utána bent. A gyorsan átcserélt levegőt pedig a törölközőszárító és a falak, fűrdőszobabútor, gépek gyorsan vissza is fűtenek, mivel nincs idejük a szellőztetés ideje alatt kihülniük)

2021. szept. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

egy elektromos törölközőszárító jó ötletnek tűnik, abból van obi-ban 600W-os pl.

2021. szept. 4. 13:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!