Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vízköves a zuhanyzónk. Mit...

Vízköves a zuhanyzónk. Mit tehetnék ellene házi módszerrel? (kép lent)

Figyelt kérdés
[link]

2021. máj. 9. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Takarjátok le a lefolyót, aztán fogjatok egy liter ecetet, és öntsétek rá. Kb. 10 perc alatt feloldja a vízkövet, csak le kell utána öblíteni.
2021. máj. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kipróbálom holnap! Mindegy hány %-os ecet?
2021. máj. 9. 19:43
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én citromsavval szoktam. Fillérekért kapható kristályos formában és nem büdös. Negyedkilóstól több kilósig mindenféle kiszerelésben kapható. (Meg kis tasakban is árusítják befőzéshez, de azzal nem érdemes kezdeni.)

Jó meleg vízben feloldok annyi citromsavat, amennyi még "csapadék nélkül" oldódik, azaz ami nem ülepszik ki az alján vagy nem teszi fátyolossá a folyadékot. Ezt beletöltöm szórófejes flakonba és végigfújom vele a felületet jó alaposan. Esetleg 20' múlva megismétlem. Aztán - mielőtt még a felületre száradna - sima tisztítószeres szivaccsal lemosom (felmosószerrel vagy felülettisztítóval).

2021. máj. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Az oldalfalat mindenképpen át kell törölni ecetes törlővel, esetleg egymás után többször is, 20%-os ecet a megfelelő. Utána alapos vizes leöblítés kell, de erőtejes szellőztetés elengedhetetlen. Valójában az lenne a követendő szokás, hogy az utoljára zuhanyozó tisztálkodás végeztével letörölné a falakról és padlóról is a vizet. Talán az a 3-4 perces munka nem túl megterhelő. Akkor nem kellene időről időre "vízkőtelenítést" végezni.
2021. máj. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az ajtajáról és az oldaláról mindig letörlöm zuhany után. (egyedül élek)

Nem tudtam, hogy a falról és a padlóról is fel kell.. így tanul az ember a saját kárán mondjuk.

2021. máj. 9. 19:59
 6/8 anonim válasza:
62%
Az ecet nekem is bevált. Kicsit meg kell vele szenvedni, mert csípi a szemet, orrot 😅
2021. máj. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Foszforsav. Vízkőoldó és rozsda redukáló cimkékkel találod meg a háztartási boltokban. 15 perc után öblíted, szükség esetén ismétled. Karbantartani értelemszerűen 1 kör, kb nulla erőfeszítés lesz.
2021. máj. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#3 vagyok - a foszforsavas termék is nagyon jó, azt kevergetni sem kell, mert általában elkészített tisztítószerként árulják és ez is nélkülözi az ecet karakteres szagát. De mindenképpen gumikesztyűben végezd a műveletet, mert agresszívabb a koncentráció, mint ami citromsavból kikeverhető.
2021. máj. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!