Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szekrénysort mivel tisztítsam...

Szekrénysort mivel tisztítsam vagy mossam át, hogy kivegyem belőle a cigaretta szagot? (eddig dohányzószobában volt most pedig a hálóba szeretném)

Figyelt kérdés
2010. aug. 17. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha sötétszínű, mosd át diófalevélből készűlt fózettel, szép lesz a fénye is.
2010. aug. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ecettel. Kívülről is lemoshatod,utána töröld át száraz ruhával vagy papírral. A diófalevél főzettel vigyázz,mert befestheti a bútort. A diópácot nem lehet eltávolítani.
2010. aug. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az ecetet nem javaslom.

-A szennyeződéseket tényleg leszedi.

-Hogy a cigarettaszagot is kiviszi-e, azt már erősen kétlem, bár csak mennyiség kérdése.

-Igen komoly kárt tud tenni a bútorban, ha csak egy pici karcolás is van rajta. A lakkozott felületet nem bántja, de ahol ténylegesen a fához ér, azt simán szétmarhatja. Igazából az sem tesz jót a fabútornak, ha víz éri a karcolásoknál, pláne az ecet.


Van az oldalon pár ecetmániákus, akik még a fenéktörlésre is az ecetet javasolják. Nem szeretném őket cikizni, mert sokmindenben igazuk van. Az ecet tömény sav, ami elég makacs szennyeződéseket is fel tud oldani, de a baj vele, hogy nem csak a szennyeződéseket roncsolja, hanem azt is, amit tisztítani szeretnénk. Vitathatatlan előnye még az ára, de ne lepjen meg, ha nem kapsz rá garanciát. Nem tisztítószernek, hanem élelmiszernek gyártották.


A javaslatom az, hogy használj egy jó minőségű bútortisztítót. Ha a cél az, hogy eltűntesd a hálószobából a cigarettaszagot a következő néhány évre, ilyesmin nem érdemes spórolnod. Pláne, hogy filléres tételekről van szó. Jó szívvel tudom ajánlani az Amway bútorfényezőjét (tisztít, fényez és véd egyben). Viasz és szilikon keverékéből álló spray, ellenáll a nedvesedésnek, környezetbarát. A minőségre garancia az Amway cég neve, illetve a 90 napra szóló megelégedettségen alapuló 100%-os pénzgarancia. A fogyasztói ára 1800 Ft, ami egy napi fogyasztási cikk esetén megterhelő lehet sokaknak, de egy sokévre elegendő tisztítószer esetén azért nem vészes. Ha tudok még valamiben segíteni, írj privátot.

2010. aug. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem tedd ki valami jól szellőző helyre hosszabb időre. Én még nem láttam olyan szert, ami egyszerre tökéletesen eltünteti a cigiszagot...
2010. aug. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

a 4 méteres szobabútort tegyem ki az udvarra szellőzni?

Bocsi!

Köszi a többi válaszolónak is megpróbálok vmi márkás bútorápolót!

2010. aug. 18. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!