Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Laknátok így együtt egy házban?

Laknátok így együtt egy házban?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy a barátnőm, ha minden jól megy nemsokára a menyasszonyom lesz. Nagyon jó viszonya van a szüleimmel, rokonaimmal, imádja őt a család, s úgy néz ki, ő is őket. Én is nagyon bensőséges viszonyt ápolok velük.


Édesapám azt szeretné, hogy ha majd családot alapítunk akkor, a lány is költözzön hozzánk. Apám amolyan újgazdag bussinessman, aki szereti "leutánozni" a valóban nagyon gazdag és menő üzletembereket. Sok felé lehet látni,hogy az ilyen emberek nagy családban élnek, egy "villában" vagy nagy házban, mind együtt. Én benne lennék, a barátnőm is, csak egy dologtól félek: hogy idővel feszültség fog kialakulni, ha össze vagyunk zárva. Mégis csak más minden egyes nap egy helyen feküdni, egy helyen kelni, sülve-főve együtt lenni és félek, hogy megromlana a kapcsolat a barátnőm és a szüleim között a tartós együttlét miatt.

Megjegyzés: a ház valóban nagy, 5 szoba van, emelet, 2 konyha, 2 fürdő, nappali, ebédlő, stb tehát nem egy kis szűk térbe lennénk összezárva.



2021. jan. 10. 22:09
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

10

Nos nem tudom ha azért épp ilyen lenne (persze nem kizárt,félre ne érts). Takarítás, mosogatás, stb a bejárónő végzi, azon nem tudnak belénk sem kötni. Eddig nem volt gondom ilyen téren a szüleimmel, s az intimitásomat is mindig tiszteletben tartották.

De igen, könnyen meglehet, hogy feszültség alakulna ki köztünk, ettől tartok én is. Pl volt már olyan helyzet (nem lett veszekedés, csak kellemetlenség) hogy mivel két garázsunk van, az egyikben az én kocsim volt, a másikban két kocsi, a szüleim kocsijai. A barátnőm behúzott az én garázsom elé, hogy ne zavarja a szüleimet. Én elfelejtettem, hogy kell vigye édesapám az autómat szervizelni. Mi elmentünk otthonról, erre hívott apám, hogy nem tudja elvinni a garázs elől a barátnőm kocsiját, és ugye időpontunk volt, de nem tudta elvinni a kocsit. Aztán lett belőle lehordás, de nem vitáztak.

Na de ez egy példa kellemetlenségre.

2021. jan. 11. 09:57
 12/18 anonim ***** válasza:
43%

Nincs az az Isten. Szeretem a szüleimet, a párom is szereti őket, nekünk is felajánlották, hogy költözzünk be a többgenerációs házunk felső részére (300 nm emeletenként a ház, 3 van, szóval hely lett volna bőven), de nem.

Tényleg alapszabály, hogy oda kell költözni, ahol papucsban nem tud átjönni szülő/anyós. A jó viszony és a szabadságod érdekében.

2021. jan. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok, mi lesz ezzel a nagy házzal ha elköltözünk 😅 a másik ház, ahova költöznék az is hatalmas, mondjuk az pár kilóméterre, azaz 6-7 utcányira van ettől a háztól, tehát akkor lesz egy kis távolság azért köztünk.
2021. jan. 11. 12:53
 14/18 anonim ***** válasza:
55%
12.es vagyok, valószínűleg állni fog üresen, mert hatalmas hodály nem kell senkinek sem. Ez lesz a sorsa a szüleim házainak és nyaralóinak is.
2021. jan. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon sok ilyen van sajnos, hogy a szülők többgenerációs házat építenek nagy elánnal, aztán egyik gyerek sem akar ott lakni és eladni sem lehet igazán később. Max. ha unokák lesznek jön jól nyaranta két hétre vagy karácsonykor. De mondjuk ha ugyanabban a városban laknak, akkor ez sem így van. Esetleg még akkor van értelme, ha olyan helyen épült, ahová szívesen eljárnak a haverok, mert lehet mondjuk csónakázni vagy szüretelni és akkor meg lehet tölteni néha barátokkal.
2021. jan. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
37%

Igen, én laknék. Ha jól kijövök a családdal és jól érzem magam a házban, akkor igen.

Emlékszem, hogy gyermekként néztem a 'Dallas' című sorozatot, ott éltek együtt a családi birtokon, abban a fehér villában. Mindig irigyeltem őket :-)

2021. jan. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
51%
Ők is jól kijöttek egymással :D
2021. jan. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

#17

XD amúgy igen, na jó, de az egy szappanopera.

2021. jan. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!