Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik keruletben laktok...

Melyik keruletben laktok Budapesten? Mi rola a velemenyetek?

Figyelt kérdés
2020. dec. 18. 05:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
53%

#9

Nem a Keletinél lakom hanem 200 méterre a Zsinagógától, de nekem a Keleti környékével sincs bajom. A barátnőm a Hernád utcában lakik és semmi gondja. Hogy az utcán kik közlekednek, azt egyetlen kerületben sem szabályozhatod. De nem is az volt a kérdés, hogy egymás lakhelyét kiértékeljük.

2020. dec. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
24%

7, 11-es, oké, hogy nem ez volt a kérdés, nem is kiértékelni akartam a Te lakhelyedet, hanem a kérdezőnek rávilágítani, hogy nagyon nem mindegy egy kerületen belül sem, hogy hol lakik az ember.

Pl. VIII. ker-nek is vannak jó részei most már.

Csak azért pont a VII. ker-et ragadtam ki, mert a legkisebb kerület és mégis hatalmas az ellentét. (nem kell rögtön "ugrani" mindenre)

2020. dec. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
82%

#12

MINDEN kerületnek vannak jobb és rosszabb részei, még a Rózsadombnak is. További szép napot!

2020. dec. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
53%

8. ker.

Szerintem is a belvárosban a legjobb.

Esetleg az V. ker ide közelebbi része, de sokkal zsúfoltabb, sötét az.


Elképzelésem szerint:

Még a 6. ker. köröndnél az lehet jó, Benczúr utca, Bajzában a villarész, Városligeti fasor.

A villarészek (belvárosközeliek) mindenhol jók. :)

Múzeum utca is.

Futó utca...

IX. ker belső kertes részei.

Gellért tér környéke, Gellérthegy, Himfy utca...

Rózsadombon is vannak helyes részek, és ott is közel a belváros.

2020. dec. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
68%
6: Igen, én is nézegetem a Ligettelek városrészt, szimpi.:)
2020. dec. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
37%
Az elmúlt évszázadban a családunk története 3 kerületre korlátozódott. Ebből a XIII. kerületbe nem mennék vissza többet, legalábbis a belvárosi részre. Lakótelepen sosem laktam, kerülném a jövőben is. Zugló kertvárosi, kisvárosi részei bejönnek, de sajnos egyre inkább megtapasztalható az, amit #2 ír, hogy ha beköltözik valami arrogáns bunkó, akkor oda a jó lakókörnyezet. Én nem tudom, honnan van ezeknek a népeknek ennyi pénzük, de egyre többen költöznek be a környékre és eléggé "sajátos", arrogáns kultúrát hoznak magukkal, szemetelnek, üvöltöznek, agresszívek, mindenhol dohányoznak, szociális életüket a folyosón és az utcán élik (de még ha a lakásukban is, az is a következő sarokig hallatszik...).
2020. dec. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
73%
11. Jó hely
2020. dec. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
59%

Több helyen is laktam:

9 Ecseri út - Nyugis, de lepukkant és vannak furcsa emberek

8 Magdolna negyed - Lepukkant gettó, sötétedés után nem érdemes egyedül járkálni

2 Margit körút - Nyüzsgő, de jó környék

13 Árpád híd - Elviselhető, de zajos és lepukkant környék

7 Belváros - Hangos, büdös, szemetes és állandóan nyüzsgő de meg van a varázsa

2021. jan. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

VIII. külső részén


Nekem túl belvárosi. A külső része is. Százados negyedi vagyok.

Sok autó, zaj, sok ember, sűrű beépítettség (tudom, itt a Százados negyedben kevésbé, de azért...), kevés zöld. A kerület belsőbb részeire ez pláne igaz.


Nekem az ideális az, ha tele van fákkal és 1 kilométer alatt se feltétlen találkozom emberrel.


Mondjuk a XI. kerület nagyrésze szimpatikus (az ember tud ott is túl sok lenni), illetve sok kertvárosi rész: II, XII, XVI.

2021. jan. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
16 jó.
2021. jan. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!