Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy gyermekotthonban hogy néz...

Egy gyermekotthonban hogy néz ki egy átlagos nap? Mármint hogy úgy reggeltől estig. Mennyire rossz a helyzet? A nevelők mennyire figyelnek a gyerekekre?

Figyelt kérdés
Minden apró részlet érdekel. Akinek van tapasztalata vagy bármi azt kérem írjon. Nagyon fontos.

2020. máj. 6. 20:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy gyermek otthonban minden perc be van táblázva.

Mindennek meg van az ideje azonosan minden nap.

Ügyeletes nevelő mindig van .

2020. máj. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól is függ, melyik gyermekotthon, mert egyáltalán nem egyformák. Én 1982-től dolgoztam 2010-ig fővárosi gyermekotthonoknál külsősként, a betegszobákon, mint ápolónő. Ennyi év alatt sok budapesti gyermekotthonban megfordultam.

Milyen egy áltagos nap? Kb. mint egy gyermek táborban nyaraláskor.

Mennyire rossz a helyzet? Mikor hogy. Tapasztaltam olyat is, hogy a gyerek könyörgött, hogy NE engedjék haza, és visszaszökött a nevelőotthonba (ez a gyermekotthon "lánykori" neve.) Nemcsak szegény, hányatott sorsú, árva, de olyakor kitűnő anyagi körülmények között élő gyerekek is bekerülnek, ha a szülők nem törődnek a gyerekeikkel. Vannak negatív, és pozitiv oldalai is.

A gyerek közösségben lenni nem mindig fáklyás menet, de annál jobb, mint ha nem törődnek semmit valakivel.

Ünnepekre mindig haza mehetnek a gyerekek, sőt a nagyok, akik önállóan közlekednek, kijárási engedélyt is kapnak, azzal a feltétellel, hogy hányra kell bent lenniük.

Kultúrális események mindig vannak. Ez feltétlen pozitivum.

A nevelők figyelnek a gyerekere, bár ez is lehet változó, hiszen hallani negatív dolgokról is.


Konkrétumot annyit tudok mondani, hogy ott van például Rostás Ottó rendőr ( [link] )

Rá lehet Guglizni. Én őt személyesen ismertem gyerekként (15-16 évesen), és örülök, hogy megvalósította az álmát, és végül rendőr lett, egy olyan gyermekotthonból, ami kifejezetten olyan gyermekek számára volt 11-24 éves korig), ahova azokat vitték, akikkel a többi gyermekotthon nem tudott mint kezdeni. Ez alatt azt kell érteni, hogy volt egy kollegina akinek az volt a munkája, hogy bíróságokra járt a kölykökkel, mert voltak lopások, kocsifeltörések stb. DE ki lehet emelkedni ebből a közegből is. Ottó azóta direkt járja a gyermekotthonokat, hasonló sorsú gyerekeknél, és mesél saját magáról, meg arról, hogy az álmokat nem szabad feladni.

A gyermekotthon nem rossz hely, sőt valakinek a megváltás, de leginkább csak akkor jó, ha nincs más megoldás.

2020. máj. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.
2020. máj. 7. 23:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!