Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Páramentesítő készüléktől...

Páramentesítő készüléktől lehet vizesebb a lakás?

Figyelt kérdés

Küzdöttünk némi párásodással, például az egyik szekrény mögött a hideg sarokban enyhén nyirkos volt a fal, de olyan állandó mértékben, nem lett se jobb se rosszabb idővel.

Beszereztünk egy áramos páramentesítőt, az említett saroknál például célzottan menetjük napi pár órát.

Azóta sokkal rosszabb lett a helyzet, a szekrény és a fal között már csurom víz a padló is, cseppekben áll a víz.

A készülék egyébként szorgosan gyűjti a vizet, tényleg beszív egy csomó párát, de akkor ez hogy lehetséges, hogy sokkal több pára csapódik le??


2020. jan. 30. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, ha a vízgyűjtő tartály nincs rendszeresen ürítve, vagy kifolyik az összegyűlt víz.
2020. jan. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Soha nem telt meg még félig se, mindig ürítjük.
2020. jan. 30. 10:33
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet ettől. A páragyűjtőtartály zárt, onnan nem kerül vissza a pára a levegőbe. A téli hideg idő, zárt ablakok talán ronthattak a helyzeten. A hideg falon lecsapódik a szoba párája, ezért lesz tapinthatóan vizes, és így penészes is később. Magasabbra kell venni a szoba hőmérsékletét, és rendszeresen szellőztetni, mondjuk kora délután, mikor nincs annyira hideg. Kereszthuzatot csinálni. De főleg a hőmérséklet emelése.
2020. jan. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1 héttel ezelőtt is téli hideg és zárt ablakok voltak, akkor nem volt ez. :(

Kora délután dolgozunk, nem tudunk otthon szellőztetgetni sajnos.

2020. jan. 30. 10:56
 5/8 anonim ***** válasza:

Kizárt, hogy a géptől jobban párásodik. Semmilyen módon nem tudja növelni a páratartalmat. Mintha a mélyhűtőbe rakott ételtől várnád, hogy megfőljön.


Persze létezik olyan ami párásítani képes, de azt rá kell kötni előtte a víz hálózatra. Valahonnan elő kell teremteni a vizet.


Amúgy azt döntsd el, hogy a gépet járatod vagy szellőztetsz. A kettő együtt nem működik.

Ha megy a gép és rányitod az ablakot, akkor a csökkentett páratalmú levegőt rögtön vissza párásítod a külső levegővel.


A gép a kiváltó okot nem fogja megszüntetni. Márpedig azért párásodsz, mert hidegek a falak. Vagy fűtesz jobban, vagy szigetelsz.

2020. jan. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Esetleg, ha csak egy kis területről van szó, akkor hősugárzót ráirányítani, vagy célzottan csak ezt a részt fűteni még pluszban, de az elektromos fűtés elég drága, lehet olcsóbb az egész lakás hőjét feljebb venni. Mi is ebből az okból nem szoktuk nagyon levenni a fűtést, akkor sem, ha elmegyünk otthonról.
2020. jan. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A fal honnan/mitől olyan vizes?

Lehet, hogy intenzívebb lett a vizesedés.

2020. jan. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Lehetséges hogy nem attól párásodik, éppen ezért kérdezem, hogy hogyan lehetséges.


Reggelente szellőztetünk röviden, és csak utána megy a gép. Nem egyszerre.


Én értem, hogy miért párásodok, de 2-3 napja SOKKAL JOBBAN párásodok, és az egyetlen dolog, ami azóta változott a házban, az a páramentesítő gép beszerzése.


----


Eleve árammal fűtünk, így is nagyon jó meleg van, pólóban kellemes, pedig én nagyon fázós vagyok. 30 fokos katlant nem akarnék csinálni a házból. :D

2020. jan. 30. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!