Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » SOS! Lakásba beköltözéskor...

SOS! Lakásba beköltözéskor furcsa, megmagyarázhatatlan eredetű szagot érezni. Másnak volt ilyen? Sikerült megfejteni, mi okozza, mi lett végül?

Figyelt kérdés
Én nem voltam még ott, így nincs személyes "szagminta"élményem. Cigire volt a gyanakodás, mert a régi tulaj füstölőzött és cigizett. De felmerült a gyanú, hogy esetleg pont emiatt a szag miatt füstölőzött. Novemberben lett véve a lakás, de akkor a régi tulaj már hónapok óta elvileg nem lakott ott, tegnap költöztek be. Azóta új bútorok (semmi szövetbútor nem lett megtartva, csak szekrények), festés, a parketta maradt, többször lett azóta takarítva. A ház volt panelprogramos most. Érdekes módon a konyhában és fürdőben nem érezni a szagot szinte, előszobában sem, csak a két szobában, legjobban a kisszsobában. 38 négyzetméretes lakás, panel, 9 emeletből a 4. emelet.

#sos-lakás-szag
2020. jan. 19. 10:01
 1/8 anonim ***** válasza:

HA cigizett bent akkor azt szinte lehetetlen kitakaritani. Azt csak a vakolat lefosztásával és újra vakolással lahet eltüntetni.

A cigi füst bemegy a falba , mivel az porózus és megtelepszik benne.

2020. jan. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igazából jelenleg az az álláspont, hogy mégsem cigiszag, valami attól különböző, csak az volt a legkézenfekvőbb elsőre, mert arról tudták, hogy volt.

Igazából az lenne a kérdés, hogy más is járt-e már hasonlóan, hogy valami ismeretlen szag volt a lakásban, és sikerült-e kinyomozni, hogy mi az.

Én majd csak talán kedden tudok átmenni "kiszimatolni", hogy mit gondolok.

2020. jan. 19. 10:52
 3/8 mindentudó99 ***** válasza:
Használt szobabútort vettek a szüleim. Na az dohány szagú. Már eltelt egy év most kezd elviselhetővé válni. Iszonyat büdös volt sokáig
2020. jan. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Biztos nem hullaszag?
2020. jan. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Megmondó Kapitány ! válasza:
Nálam is ez van egy ideje. Amire gyanakszom: a parketta alá befolyt valami, felül megszáradt nem látni de a parketta alatt rothad.
2020. febr. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
elvileg az ózongenerátor kiirtja a szagokat.
2021. febr. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi volt a szagforrás?
2022. aug. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Megmondó Kapitány ! válasza:
Elásott tetem. A kanapét felemelted?
2023. jún. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!