Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Víz számla miért lehet ilyen...

Víz számla miért lehet ilyen magas?

Figyelt kérdés

Egy 2007 októberében átadott társasházban lakunk. Amikor két havonta le kell olvasni a vízóra állását, és ki kell írni az ajtóra, mindig döbbenten figyelem, hogy másnak sokkal alacsonyabb. A mi emeletünkön minden lakásban ketten laknak, mint ahogy mi is, és mindenki ugyanakkor költözött be, pár nap eltéréssel. (A mi lakásunk a legkisebb négyzetméterre) De a vízóra állás nekünk 361 m3 -en áll, másnak pedig 200 körül. Miért ez a nagy eltérés? Mi lehet az oka? Azért furcsa, mert mindenhol ketten laknak.

Nállatok mennyi a havi vízfogyassztás? (attól kérdezem, akik szintén ketten élnek)


2010. júl. 20. 10:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
81%

Csak 1 db óra van?

A meleg víz előállítás bojler v.cirkóval történik?

2010. júl. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
81%

Csak 1 óra van?

A meleg víz bojler v.cirkóval készül?

2010. júl. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Én is szoktam csodálkozni és csak arra tudok gondolni, hogy mások 2 naponta fürdenek, vagy naponta 1 szer húzzák le a WC-t vagy nem tudom... Nálunk is 14-16 között van a havi vízfogyasztás.

Egyébként az is számít, hogy a két ember egész nap otthon van-e, míg a másik lakásban mind a kettő 8-10 órát távol van.

2010. júl. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Cirkós a melegvíz.

Már most átálltam a zuhanyra, mert így lemértem, hogy kevesebb vizet használok. (egyszer bedugaszoltam a kádat, és megnéztem mennyit zuhanyzok el)

De el nem tudom képzelni miért lehet ez.

Lehete, hogy más nem főz, vagy mos? Vagy a mosogatógép hiánya ennyit számítana?

Most elutazunk pár napra, fel fogom írni a mérőóra állását, hogy azt is megnézzem, nem e szivárog valahol.

2010. júl. 20. 19:05
 15/18 A kérdező kommentje:
1 db óra van csak
2010. júl. 20. 19:05
 16/18 anonim ***** válasza:

mi is 2en vagyunk,heti 2 adag mosás,mosgatásnál nem sajnálom a vizet,wc az tartályos,szabályozhato a mennyisége,napi 2 zuhany fejenként...max 2 m3 amit elhasználunk...

főzni palackozott vizből főzök

2010. júl. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

13.28 !

igen ! miért ?

2010. júl. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

22:32

A kérdezőtől először is bocsi, mert ez off a kérdésére.

Szóval a nővérem szegedi, ezért viszonylag sokszor voltam Szegeden. Sehol máshol nem hallottam még azt a kifejezést, hogy magánház. Ott viszont nagyon gyakori és divatos kifejezés. Pl újsághirdetésekben is nagyon gyakran írják így. Én egyébként pécsi vagyok, de 9 évig laktam Budapesten is. Ezeken a helyeke soha nem hallottam így ezt a kifejezést, inkább csak családi háznak, vagy kertes háznak szokták mondani.

2010. júl. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!