Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hol tudok reklamálni a magas...

Hol tudok reklamálni a magas távhő számla miatt?

Figyelt kérdés
50 nm a lakás Bp-en, és 64 e. forint jött kiegy hóra.
2009. jan. 28. 15:18
 1/10 anonim válasza:
100%
a távhőszolgáltatónál?!?!
2009. jan. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az tényleg baromira sok. A főtávnál érdeklődj, bár szerintem úgyis megmagyarázzák, hogy miért ennyi.

Mi is reklamáltunk, mert két teljesen azonos panellakás ugyanazon havi díjában 9000 ft különbség volt. Persze válaszoltak is szép hosszú 2 oldalas levélben, megmagyarázták, hogy milyen szavazat, mennyi százalék, itt elfogadva, ott nem, stb. azóta sem értem.

De érdemes megkérdezned, hátha tényleg valami probléma van az elszámolással...

2009. jan. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mérős lakás vagy nincs mérőtök?

Biztos ki fogják magyarázni, mert a híradóban is folyton ezt hajtották, hogy az átlagostól hidegebb idő miatt a távhőszámlák magasabbak lesznek, de gondolom ez inkább a mérő nélküli lakásokat érinti. Hisz ahol mérő van ott mindegy, fizeted az általányt aztán egy évben egyszer (ilyenkor januárban) leolvassák. És úgy számolnak ahogy akarnak, mi egyszerű emberek úgysem értjük, úgy van megcsinálva, hogy ne értsük.

2009. jan. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A szamlak hatuljan altalaban levan irva az ugyfelszolgalat telszama, cime, nyitva tartas...minden.

A legjobb, ha szemelyesen bemesz hozzajuk, vidd a szamlat magaddal. Elotte hivd fel oket, kerdezd meg mikor van naluk ugyfelfogadas.

A melegvizzel egyutt fizeted a tavhot? Vagy a melegvizet kulon kell fizetni? Lehet, hogy eves elszamolast kuldtek, nem? Mit irtak, mennyi idore van ez a hatalmas osszeg?

Felhaborito!!!!

2009. jan. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
én 40ezret fizetek ebben a hóban én is fel vagyok háborodva, havonta kerek tízezerrel megy fel. 9ezerrel kezdődött, majd 19000, 29000 most meg 39000 jövő hóban majd 49000ret fizetek:-(
2009. jan. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Első körben a főtáv,másodikban a közös képviselő.Nekünk a melegvíz kavart be és most a kk adott meg nekik uj értéket.

A számlába az ugyanekkora lakás és közünk 8-10ezer eltérés volt.

Távhő támogatásra adtál be kérelmet???

Sokat segít az.

2009. jan. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon kedvesek vagytok, hogy próbáltok ötleteket adni.

Sajnos mi tegnaptól ott tartunk, hogy egyik jogász barátnőm fogja megkeresni hivatalosan mind a főtávot, mind a közös képviseletünket. A közös képviselő azt mondta takarékoskodni kell :-) 50 nm lakás 1 hónapra 64 e. ft, úgy, hogy ebből levonták a 12 e. támogatást, ja és max 22 C van a lakásban.

Most már csak arra vagyok kíváncsi, hogy jövő télen mennyit fizetünk majd, ugyanis júliusban megszületik a pici babánk :-)

Na jó, okulásként leírom majd a végkifejletet, ha egyszer csak megoldódik

2009. jan. 29. 20:41
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez nem olyan sok. Mások egy fillér támogatást nem kapnak, dolgoznak mint az állat, hogy "meleg" (max 20 fok) legyen otthon, és ennyit csak a fűtőanyagért kifizetnek egy hónapban. A melegvíz még egy húszezer.
2009. jan. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nekünk tavaly volt ugyan ez. 30 m2-es lakásra 22.000 Ft volt a gáz. A szolgáltató nem csinál semmit csak elhajt. Én áttértem átalányra és inkább fizetek havi 10 ezret. Ez nem visel meg annyira mint a meglepetés 22 ezer. Hallottam egy szervezetről, ahova ezt be lehet jelenteni, de ők sem tudnak csinálni semmit. Egyébként nálunk biztos, hogy hígították a gázt, mert a boiler dupla annyi idő alatt melegítette fel a vizet mint máskor és a lángba simán belenyúltunk. Sajna ez ellen nem tehetünk semmit, mert úgy is megmagyarázzák, hogy hülyék vagyunk.
2009. febr. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó!Az gáz és nem távhő.
2009. febr. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!