Mennyire lehet hatékony egy olyan páraelszívó, aminek nincs kivezetése a szabadba, illetve mennyibe kerülhet megcsinálni azt?
Nem csak kifelé kellene menni a levegőnek,hanem befelé is .
Ki is dobtam .
A szagokat leköti, ameddig a szénszűrő tiszta, de a párát természetesen nem tudja kivonni a levegőből. Hová tenne fél liter vizet, mikor nincs tartálya?
A "mennyibe kerül"-re leginkább akkor lehetne válaszolni, ha körülnéznénk a helyszínen, és megtudnánk, mit kell átfúrni, meg milyen messzire kell vezetni a levegőt.
Köszönöm a válaszokat! Igen, a pára jogos. Kb 1-2 mèterre kell vezetni, aztán ott a hőszigetelt tető betoncserèppel. Belül gipszkarton burkolat.
A szagelszívó amúgy be van èpítve, üzemel, most vettük a lakást, mèg van pár hónap birtokbavètelig. Csak gondolkozom a lehetősègeken.
Ha százezres nagyságrend a tetőáttörès akkor nyilván nem bajlódok vele. De amúgy meg hasznosnak találom, albiban használom.
kintre fújó páraelszívót nem lehet, ha gázfűtés is van a házban.
Nekem a kéményseprő pattogott, hogy nem lehet, mert ha így marad, akkor kiköttetik a gázt...
Ez igaz, legalábbis részben, hogy a fűtés módja megszabja, lehet-e kintre fúvatni a párát. Akkor igaz, ha a tüzelőberendezés a lakás légteréből szívja az égéshez szükséges levegőt. Mert akkor bizonyos légköri viszonyok esetén a páraelszívó visszaszívhatná a gázt a kéményből.
Központi fűtés (nem a lakás légterében lévő kazánnal) vagy parapetes konvektor esetén nincs ilyen probléma.
100 E-ből egész biztosan meg lehetne csinálni. A fő probléma, ami viszi a pénzt, az olyan megoldás kialakítása, hogy a tető ne ázzon be. Ha el lehetne vezetni egy függőleges falig, az olcsóbb lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!