Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Előleg-Lakásvásárlás 2 év...

Előleg-Lakásvásárlás 2 év múlva-de most albérlet. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Jelenleg albérletben vagyunk, ahol vagyunk azt akarjuk megvenni, ez már meg van beszélve. A tulaj előleget kér, ha én adok neki előleget, az már beszámít a vételárba, na de ő úgy akarja hogy én még továbbra is fizessem az albérletet, plusz ugye még gyűjtögessek a lakásra. Úgy egyeztünk meg hogy 2 év múlva vesszük meg, és ő most kérne előleleget. Ezt én így nem igazán tartom fernek. Persze attól h előleget adok az még nem vásárlás tudom, de legalább az albérlet árát lentebb vehetné szerintem. Szerintetek?
2010. júl. 18. 12:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is, ha komolyan gondolod a vásárlást, akkor *foglalót* fizess, ne előleget. Ez nem jár vissza, ha meggondolod magad, viszont ha a tulaj gondolja meg magát, akkor a kétszerese jár vissza.


Egyébként pedig miért kellene lejjebb vinnie az albérlet árát? Övé a lakás? Igen. Használod? Igen. Ugyanannyira használod, mint eddig. Az, hogy van egy félig megbeszélt adásvételi ügyetek is, mit sem számít!


Szerintem ez így fair.

2010. júl. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Hortobagyi ***** válasza:

Vigyázzon nagyon. Új joghézagot fedeztek fel a csalók. Felveszik az előleget, a szerződés meg hiúsul. Az előleget nem adják vissza. Lehet jogi útra terelni a témát.

Egy áruházi csokoládé lopásért azonnal kimegy a kommandó.

Be is csukhatják a tolvajt. Milliós nagyságú előlegekkel nem foglalkoznak. Van olyan aki sose kapja vissza a pénzét. Jogállamban vagyunk ugye? Egy tyúktolvajnak börtön, a milliós csalókat megvédi a jog.

2012. febr. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!