Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nagyon ledöbbentem, tényleg...

Nagyon ledöbbentem, tényleg sok szemetet termel a háztartásom?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elkezdtünk párommal szelektíven hulladékot gyűjteni, így leredukálódott a heti szeméttermelésünk 60 literre. Ez még csak a kumminális, kb. ugyanennyi a szelektív is. Sajnos kertünk nincsen, így a szerves hulladék is a kommunálisba megy. Gondoltam utánanézek, hogy másoknak mennyi szemét jön ki hetente és döbbenten láttam, hogy legtöbb embernek kevesebb, mint nekünk, valakinek jóval kevesebb, mindössze heti 10liter/fő. Én igyekszem nagyon odafigyelni, mindig kis textilzsákocskákkal járom a boltokat és a csomagolatlan árút előnyben részesítem, így nem értem, hogy lehet nekünk kiemelkedően magas a szeméttermelésünk? Nektek mennyi fejenként?
2019. okt. 19. 21:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
64%

6: Ennek az átlaga nem 10 liter, hanem 19,45 liter!

Tehát 2 főre kb. 40 liter.

2019. okt. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
14%
Különben van, aki 2-3 évente leselejtezi a teljes háztartását, autóját, vagy több autót tart, repülőt, jachtot, és ezeket is pár évente lecserélik, szerintem ők teljesen más nagyságrendben "szemetelnek". Vagy képzelj el egy lomtalanítást, lakásfelújítást, pl. a sittet, fűtőtesteket...
2019. okt. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
34%
Ebből a mellékelt színes grafikonból meg hogy az istenbe vontad le azt a következtetést, hogy a legtöbb ember 10 litert? 23% a legtöbb ember? Ráadásul ez a Humuszt olvasó környezettudatos lakosságról szól, nem "a legtöbb emberről"!
2019. okt. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
"legtöbb embernek kevesebb, mint nekünk, valakinek jóval kevesebb, mindössze heti 10liter/fő." =\= legtöbb embernek 10l/fő
2019. okt. 20. 17:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!