Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nagyon ledöbbentem, tényleg...

Nagyon ledöbbentem, tényleg sok szemetet termel a háztartásom?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elkezdtünk párommal szelektíven hulladékot gyűjteni, így leredukálódott a heti szeméttermelésünk 60 literre. Ez még csak a kumminális, kb. ugyanennyi a szelektív is. Sajnos kertünk nincsen, így a szerves hulladék is a kommunálisba megy. Gondoltam utánanézek, hogy másoknak mennyi szemét jön ki hetente és döbbenten láttam, hogy legtöbb embernek kevesebb, mint nekünk, valakinek jóval kevesebb, mindössze heti 10liter/fő. Én igyekszem nagyon odafigyelni, mindig kis textilzsákocskákkal járom a boltokat és a csomagolatlan árút előnyben részesítem, így nem értem, hogy lehet nekünk kiemelkedően magas a szeméttermelésünk? Nektek mennyi fejenként?
2019. okt. 19. 21:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Fogalmam sincs, eszembe nem jutott mérni és nem is ismerek olyat, akinek igen... Szerintem a legtöbb embernek fogalma sincs, valószínűleg a kukák számból származik ez a tízliteres statisztika.
2019. okt. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
10%
A franc se számolja, annyira nem is érdekel. Ha én nem veszem .eg akkor más fogja helyettem. Akkor már nem mindegy az a +-1 műanyag doboz, amiben a szalámi van?
2019. okt. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
10%

Különben hányan termelitek ezt a 60 litert?

Mert szerintem a 10 liter az fejenként van.

2019. okt. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
34%

Biztos, hogy a legtöbb embernek jóval több, mint 10 liter. Honnan vetted ezt az adatot?

Én egyedül kijövök annyiból, de mindent szelektíven gyűjtök, és alig van háztartásom.

2019. okt. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ketten vagyunk a háztartásban.
2019. okt. 19. 23:30
 6/14 A kérdező kommentje:

Itt van egy statisztika például, bár a kérdés előtt másikat néztem:

[link]

2019. okt. 19. 23:32
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

Két hetente telik meg a 120 literes kuka, akkor szoktam kihúzni bár akkor sincs mindig tele. A szelektív is 120 literes, azt mondjuk alapból 2 hetente viszik csak el, de az is kb félig szokott lenni.

Nem igazán szoktam figyelni, hogy mi mennyi csomagolóanyagot tartalmaz, amit meg kell venni, azt úgy is meg kell venni.

Bevásárlótáska az alap, nejlon szatyrokat nem fogok 50-100 forintokért venni.


Csak érdekességnek, ha már csomagolóanyagról van szó.

Elég sűrűn szoktam IKEA-s bútor rendszereket (konyha, fürdő, nappali stb.) összeszerelni.

A héten csináltam egy átlagos családi ház konyhát, 5 elem alul-felül, ennek a konyhának durván 600 liter volt a csomagoló anyaga.

Három 120 literes szelektív kuka megtaposva plusz még mindegyiknek a tetejére pakolva, és egy nagy 200 literes szemeteszsák hungarocell.

Iszonyat mennyiségű csomagolóanyagot használ az IKEA.


Egyébként a legnagyobb környezetszennyezést a szerves hulladék okozza nem a nejlonszatyrok, mikor elkezd metánt termelni a szeméttelepeken a föld alatt 10 méterrel, és pusztítja vele az ózonréteget.

2019. okt. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Kicsit zavarban vagyok most. Ilyen kis mezei térdigérő háztartási kuka 60 literes, ugye? Mi annyit töltünk meg egy hét alatt.
2019. okt. 19. 23:42
 9/14 anonim ***** válasza:
68%

Mi 3 felnőtt, 2 hetente tele szelektív 240 literes sajnos, bár nincs nagyon megtaposva, kb a flakonokat összenyomjuk és annyi. A szerves hulladék külön kukában van, de 2 hetente max 60 liter a levágott fűvel együtt. A kommunális 240 literes meg 2 hét alatt negyedéig se telik meg. Havonta azért szoktam elvitetni mert büdös.

Sajnos a műanyag hulladékból van a legtöbb nálunk. Az a kevés zöldség amit meg tudok venni csomagolás nélkül, alig látszik meg a mennyiségen.

2019. okt. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
43%

Ezt a tárgyat ismered?

[link]

2019. okt. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!