Fatüzelésű öntött vas kályhánál mi okozhatja ezt?
Amikor a kémény hideg,nagyon lassú a fűst felfelé áramlása is .
Begyújtáskor használj olyan tüzelő anyagot,aminek ilyenkor nagy lángja van . Száraz,vékony fákat .Ebből nem olyan sok kell alkalmanként,mert ahogy a fűst kiér a kéményen,a húzat kezd is jól működni .
Az akác fának nem is olyan durva a füstje .
Ha már meleg a kémény is,a nedvesebb fák füstjét is elszívja .
Azért nézd meg a kályhát, hogy az elzáró gomb/nyelv nem csukódott e be! Minden kályha úgy működik, hogy van rajta valami nyílás begyújtáshoz, utána meg el kell zárni amikor parázs van.
Lehet neked ez az elzáró nem lett kinyitva begyújtás előtt.
Begyújtáskor mind a négynek nyitva kell lennie!
Aztán amikor már jó ideje javában lobogva ég a fa, akkor lehet fokozatosan részben vagy egészben becsukni őket, hogy ne lobbanjon el a fa olyan gyorsan, de ez majd ki fogod tapasztalni.
Én az utolsót is csak 3/4-ig zárom el, nekem ez vált be (Egy német kandallóm van)
A lényeg, hogy begyújtáskor legyenek nyitva!
Azt is nézd meg, ha nem ismered a kályhát, hogy nem zárható e a füstcsöve?
Egy kis kallantyú van ilyenkor a csövön, gyakran a könyökcsövön, amivel vagy nyitva van a kémény felé, vagy zárva. Ha elmozdult valamiért, akkor lehet, hogy se nyitva, se zárva nincs, csak "félárbócon", ami okozhat visszaáramlást, ahogy a zárva állapot is, de utóbbi esetben akkor eddig sem tudtál volna begyújtani.
Így néz ki:
És még eszembe jutott, hogy akkor is füstölhet, ha nagyon megpakolod és a fa magasabban van benne, mint a kályha kémény felé kivezető lyuka.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!