Gázkazánt szünetmentesről?
Táplálja valaki a gázkazánját szünetmentes táppal?
Áramszünet esetén nem szívesen maradnék fűtés nélkül.
Van ezzel bármi probléma?
Nyilván szinuszos UPS kell.
Az elektronika nem vehet fel sok áramot, viszont nekem a saunier duval themafast f25 h mod kazánban van egy kis melegvíz tartály fűtőszállal annak kérdéses a teljesítménye. A kazán használatija 220W -ot ír maximális villamos teljesítménynek, még az is lehet, hogy csak kis teljesítményű az a fűtőszál, mivel a tartály se nagy és csak tartani kell a hőt és elég...
Itt tavaly a legnagyobb hidegekben volt 3 napos áramszünet. A mi házunkat pont nem érintette, de akiét igen az nem tudom mit csinált.
Áthidalni szerintem elég sok időt lehet, hiszen ha nem ég a láng akkor max a panelnek van minimális áramfelvétele, ha épp fűt akkor a keringetőnek, de az is csak 10 perceket egy órában normál esetben.
Persze értem én felöltözés, de mondjuk újszülött csecsemővel hóviharban egy hideg házban nem annyira vicces és ha van egy komoly időjárási tényező határidők ide vagy oda akkor fognak ideérni az áramszolgáltatótól amikor tudnak, semmit nem tehetek érte vagy ellene.
A vegyes kazánomban van 3 féle különböző védelem és szinte csak akkor ég benne a tűz amikor itthon vagyok, attól annyira nem félek, meg bármilyen szünetmentes is van, ha a keringető romlik el az ellen nem véd...
Koncentráljunk a kérdésre.
Nem döntöttem el, de ez egy műszaki kérdés.
Nincs szükségem életvezetési tanácsokra, hogy öltözzek fel, meg mi egyebet csináljak, ha nincs fűtés, meg ki szerint mennyi áramszünet van itt, miközben azt se tudja hol...
A kérdés a gázkazánra irányul, a betáplálással kapcsolatos esetleges kritériumokra, a fűtőszál teljesítményére, egyéb olyan tényezőkre amit első átgondolásra nem tudhatok, vagy oda kellene figyelnem. Aki tud erről valamit annak a véleménye érdekelne. Aki csak unatkozik inkább lapozzon.
Egyszerű: Döntsd el, mekkora áthidalási időt szeretnél. Aszerint válassz tápegységet.
Nekem kis szünetmentesről ment a kazánom. Simán kibírt pár órát (a meleg vizet is az csinálja). Amíg volt szünetmentes nem volt hosszabb kimaradás.
Amire figyelj: Az akkuk idővel öregszenek. Elvileg gondozás mentesek, de az elektrolit lassan párolog. Ha néha utántöltöd (ehhez roncsolással kell kinyitni az akkut, én nem csinálom), akkor sokáig jól működnek, ha nem 2-3 évente csere. Csúnya meglepetés tud lenni, amikor számítasz a szünetmentesre, és az akku éppen tönkrement.
Én inkább benzines áramfejlesztővel oldanám meg és a lakás világitás áramkörét is rátenném. Egy kézi átkapcsolóval lehetne betáplálást váltani.
Ha van fűtés és világitás akkor sokkal komfortosabban át lehet vészelni egy több napos áramszünetet.
Az UPS megoldás drága. Nem jó a hatásfoka. Kb. 50W folyamatos saját fogyasztása van. Ez havi 1500Ft többlet kiadás. Egy jobb UPS 50-100e ft. A beépített kis akkuval nem tudsz sok időt áthidalni, ezért külső akkut kell rákötni, de azt meg nem tudja tölteni, mert nem arra van méretezve, ezért arra külön töltőt érdemes tenni és nagyáramú diódával bekötni az UPS-be.
Macera az egész és drága.
Vagy, nálam pl. napelem van (nem visszatermelös). Van akku és sinus inverter. A kazánhoz is megfelelő, de ez is anyagi csőd.
Ritka áramszünethez aggregátor + 1 kanna benzin a megoldás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!