Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Csengő kapcsolóhoz nem javasol...

Csengő kapcsolóhoz nem javasolják kivinni a 230 voltot. Érthető. Biztonság. Viszont a világítás kapcsoló - ugyanúgy IP44 -es mint a csengő kapcsolója - épp úgy kültéren van, teljesen szabályos?

Figyelt kérdés
2-ből 2 villanyszerelő akit megkérdeztem simán vinné a 230V -ot, kültérre alkalmas kapcsolóval, hogy felesleges a reduktor.

2017. dec. 19. 19:29
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
46%

Ellenőr?

Milyen ellenőr? Járőr? Mezőőr? Közteres? Ki a bánat? Ha van ilyen, akarom azt az állást! Mellette újságozást is vállalnék, 2 légy 1 csapásra, csak még nem tom, hogy oldjam meg a dolgot, hogy szólítsam föl a tulajt ott ahol "rossz" a csengő, ott mit csináljak? Csöngessek be? Az nem lenne szerencsés!

Így, ahogy mások is írták ez egy javaslat, közmegegyezés volt régen és elsősorban azért született, mert akkor még egy csengőnyomó IP védettség tekintetében messze el volt maradva a mai megoldásoktól. Elsősorban vaskapuk voltak, beton kerítés, vagy beton oszlopokra szerelt kerítés nem igazán volt jellemző, így egy 20 mm-es L vasra vagy egy 60-as csőre "rögzített" nyomógombnál valóban nem lett volna szerencsés ha 230V-ot kapcsol. Ma egy vízmentes csengőnyomónál ha süllyesztett, van gumialátét, ami körbeveszi az egész szerelvényt a fal és a szerelvény közé szorul, ha azt megfelelően és szorosan rögzítjük a körmökkel esetleg szerelvényező csavarral is. Falon kívüli szerelvénynél pedig a csavarhely süllyesztve van, azt egy perem körbeöleli, sőt nem ritka, hogy erre kupakot is adnak, továbbá maga a kapcsolószerkezet ma már jóval távolabb van a billentyűtől, mint régen, és van közte mondjuk úgy egy műanyag lap elválasztás, sokkal lágyabb anyagból van a kapcsolóház, a fedlap sokkal szorosabban illeszkedik, hornyolt. Még a billentyű alá bejutott víz is csak akkor tudna eljutni a kapcsolószerkezetig, ha a kapcsoló vízszintesen lenne lefektetve, nem pedig függőlegesen felfúrva, ugyanis ahol a billentyűzet villái benyúlnak a kapcsolóházba majd a kapcsolóba, azt is egy perem körbeveszi. Régen az akkori technikával ez nem volt megvalósítható.

Kérdező, max. ha egyáltalán nincs takarásban, tegyél fölé egy esővédő lemezt, ahogy javasolták, az nem hülyeség. Ha nem tudod házilag legyártani, kaputelefon esővédő lemez teljesen jó erre: [link]

2017. dec. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
0%
Ugyanígy majd a zuhany mellé a tömített kapcsolót is légyszi!
2017. dec. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Hát azért az ég és föld, a zuhanyozó meg ez.
2017. dec. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
53%
Ha nem különösen indokolt, akkor nem viszek szabadba nagyfeszt. Van megoldás, nem is drága, nem is kényelmetlen. Mi ez az érdekes ragaszkodás az értelmetlenséghez? Egyetlen tömítés (ami bizonyára naptól fagyig mindenütt helytáll az idők végezetéig) legyen az összes óvintézkedés? Teljesen logikus. Egy csengőnél, ahol tényleg van választás.
2017. dec. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
36%

"Mi ez az érdekes ragaszkodás az értelmetlenséghez?"

Ez a kérdés, valóban. :)

2017. dec. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
67%

Míg a csengőt többnyire "vétlen idegen" használja, a villanykapcsolót meg kizárólag a tulaj és az ott élők.


Az első esetben gyilkosság, a második esetben Darwini szelekció, ha pocsolyában állva nyomogatja valaki a rosszul szigetelt, vizes kapcsolót..



Szabály ide vagy oda a jómagyar barkácsoló szemrebbenés nélkül felteszi a repedt burkolatú vagy kirohadt gumiszigetelésű kapcsolót.



Egy szomszédom kivitte a 220-at BKV nyomógombbal.

Valamiért ment hozzá egy villanyszerelő, aki esőben nyomta meg a csengőt.

Elég makacs ember a szomszédom, de valahogy hatott a lelkére és leszerelte a csengőt, ami már évtizedek óta használatban volt.

Gondolom a villanyszerelő előtt már párszor megnyomta más is esőben.

2017. dec. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Azt azért elhiszitek, hogy léteznek a világban kültéren is alkalmazható szerelvények ugye? Meg fi relék, ilyenek. Csak úgy kérdezem. Állítólag már nem építenek minden kapcsoló köré egy bakterházat, de ezt csak úgy hallottam.


Sőt, micsoda szemétség teljesítményt akarok bővíteni és ezt csak úgy lehet, ha az eddig a házban elhelyezett villanyóra dobozt egy új dobozba helyezem el kültéren. Az esőre! Értitek, ami bent volt azt kirakatják a házból. Gyilkosok.


Nyugodjatok le, senki sem fog meghalni a villanykapcsolómtól. Kivéve az aki előbb a lakáselosztóban kiköti a fi relét, vissza az áramot azt megkerülve, aztán kimegy és kalapáccsal szétveri a kapcsolót és belekapaszkodik a vezetékbe, de még mindig nem biztos. Kell hozzá elszántság.

2017. dec. 26. 16:52
 28/28 anonim ***** válasza:
Nem állítja senki, hogy nem lehet jól megépíteni, csak neccesebb, mint a teljesen jó szokást alkalmazni, és törpefeszültséggel is tökéletesen kivitelezhető vezérlést törpefeszültséggel is építeni. Mert annál jobb és olcsóbb védelem nem kell. Ha ragaszkodni akarsz valamihez, szerintem inkább ez legyen!
2017. dec. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!