Csengő kapcsolóhoz nem javasolják kivinni a 230 voltot. Érthető. Biztonság. Viszont a világítás kapcsoló - ugyanúgy IP44 -es mint a csengő kapcsolója - épp úgy kültéren van, teljesen szabályos?
Nálam egyik kapcsolónak sincs csapófedele, ezek úgy IP44 -esek, hogy nincs rajtuk. Elég fura lenne, ha állandóan azt nyitogatnám ahányszor fel akarom kapcsolni a villanyt :)
Ugye ezek nem attól alkalmazhatóak kültéren, hogy vízhatlanok, mint egy óra, hanem a kialakításuk olyan, hogy előbb elfolyik, kifolyik a víz valamerre és az érintkezőket nem érheti.
Tévedés, mert semmi sem tiltja, hogy egy csengő 230V-ját kapcsolgassad! A szerelvény védettségét, pedig megfelelően kell megválasztani a hely jellege szerint!
Kérdező, itt tájékozódhatsz a pontos jelentésről: [link]
Amennyiben teljesen szabadon szereled, úgy a IP55; IP44 oda tedd ahol részben van valami védelem, mint eresz alá, besüllyesztve, esővédő lemez fölötte stb.
# 15 pontosan ez a kérdés lényege!
Mi a különbség a világítás és a csengő kapcsoló között? Miért más tészta szerinted? Mért lehet az egyiket, mért nem a másikat?
Melyik az a szabály ami ezt tiltja?
Nincs ilyen szabály, az egy tradíció volt, hogy a csengők gyengeáramú berendezések, és már ezelőtt 50 évvel is voltak a 220-ról menő csengőkről szóló passzusok a tankönyvekben, miszerint akkor azokat az erősáramú biztonsággal kell szerelni. Lehet, hogy a régi csengőnyomók sem 220-ra készültek.
Másfelől csak biztonságosabb a törpefeszültség az ilyen kirakom a kertkapura jellegű berendezéseknél. Az is igaz, hogy a világításkapcsolónál is biztonságosabb lenen egy törpefeszültségű vezérlés megoldás. Meg az is igaz, hogy van némi ellentmondás abban, ha az egyik törpés, a másik meg nem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!