Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Két helyiségünk is ablaktalan....

Két helyiségünk is ablaktalan. Nagyon zavar a sötétség. Olvastam a Solatube-ról, csak az helyiségenként 100 eFt körül lenne. Házilag el lehetne készíteni olcsóbban ezt a fénycsatornát? Én semmi erre vonatkozót nem találtam.

Figyelt kérdés
2010. máj. 31. 14:25
 1/4 anonim ***** válasza:

El. Kérdés, hogy érdemes-e. Pofásra kellene megcsinálni a belső világító részét, hatékonyan tükrözőre a csövet, jégállóra, UV állóra, vízszigeteltre a tetőn lévő kiállást. Sok mindent barkácsoltam már, de ennek nem állnék neki. Inkább egy lámpa. Úgyis ritkán használt helységek lehetnek..


Nekem a fürdőmön nincs ablak, apám javaslatára üvegtéglás "ablakot" tettünk, így az amúgy nagyon világos nappaliból jut oda némi fény. Kb annyi lehet, mint egy ilyen napcsöves cuccból ami jön. Minden érdemi megmozduláshoz villany kell, szóval sokat nem ér a dolog. De került vagy 20ezerbe...

2010. máj. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
sztem nem. ha ez csak egy cső volna nulla innovációval akkor nem kerülne ennyibe...
2010. máj. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg el lehetne, és valószínűleg drágábban jönnétek ki alacsonyabb minőség mellett.
2010. máj. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az első válaszadónak: régi négylakásos bányászlakás (fél méteres tégla főfalakkal) hozzáépítettek egy szobát, folyosót, én már így vettem. Ezáltal középre került az étkező, az abból nyíló fürdő (ami mellett a sötét lépcsőház van). Egyébként a 67 cm-es lakáson van 2 db 70 cm-es ablak és az "új szobánál" egy 100 cm-es ablak, ami előtt terasz van. Ja, és egy 30x30 cm-es ablak a konyhán, ami mellett szintén terasz (a szomszédé). Egyébként lehet, hogy már többet szereltem nő létemre és többfélét, mint Te! Nem kérdeznék itt, ha volna pénzem. Az egész lakás nagyon sötét és nyomasztó. Egyébként minden más paramétere jó, és otthonos, kis rezsijű. Egyébként mint a sörkollektor, vagy a házi szélkerék készítése... sose lehet tudni. Az ilyen újító és alkotó kedvű emberek viszik előrébb a világot. Amúgy meg tudom, hogy speciális réteg van a csőben, és spec. fénygyűjtő lencse, a helyiségben meg olyan lencse, ami szétszórja a fényt.

A többinek is köszi a választ. Egyébként is energiatakarékos izzókat használunk. De más egy mesterséges fény, és más a természetes.

A Solatube hatásosságában meg - logikám alapján - hiszek.

Majd csak lesz valahogy.

2010. jún. 1. 08:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!