Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan kell vasat vágni?

Hogyan kell vasat vágni?

Figyelt kérdés
Egy nagyobb vaslapból szeretnék levágni egy 50sm szer 50 es darabot. A vaslap 1 cm vastag. A szomszédnak van flexe 820 watt 125 tárcsaátmérő, kölcsönadja. Milyen korongot kell venni hozzá, egyáltalán mi a titka a vágásnak, és megfelelő e ez az eszköz? Nem kell nyílegyenesnek lennie a vágásnak, de azért valamennyire jó lenne, ha szabályos lenne.

2016. máj. 15. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:
230-as koronggal (nagy flex)
2016. máj. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az a kis flex nem erre való, talán ki sem bírja, de ha mégis nekiállsz, akkor legalább 2 mm-es vágó korongot vegyél kb. 5 db-ot.
2016. máj. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
Kis flexxel ilyen vastagságot nem vágsz át.
2016. máj. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Kellő türelemmel megy az, pláne, ha odarögzítesz egy vezetőt, ami mellett húzod a flexet. Utána a sorjázáshoz kell még egy csiszoló tárcsa.
2016. máj. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Én még nagy flexxel sem állnék neki 1 cm-es vaslapnak, nemhogy kicsivel.Le fog égni.

Lángvágó.

2016. máj. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
El lehet vágni 230-as tárcsával - persze a hozzá való nagy flexxel-, csak nem sietősen, a saját súlyának megfelelő nyomással.
2016. máj. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
No vetem egy flexet, mert az volt a megérzésem, h türelemmel el lehet vágni. 125 ös 820 w metabo, pont olyan mint a szomszédé, de csak ne tegyem már tönkre az övét, ha mégsem sikerül. Vettem hozzá 5 darab 1 mm es norton vulcan tárcsát. Szűk másfél óra alatt (5 pihenővel) sikerült elvágni 1 db!!! tárcsa felhasználásával, úgy , h kb másfél centit vesztett a sugarából. Nem hittem volna. Minimálisan nyomtam a gépet, éppen csak, h a saját súlyán kívül is nyomja valami. S a végére kezdett el épp hogy langyosodni a gép, vsz megoldható lett volna 1-2 pihenővel is, de tapasztalat híján nem mertem erőltetni. Időm volt ma délelőtt, úgyhogy inkább lassan, de biztosan tevékenykedtem.
2016. jún. 4. 10:13
 8/8 HunJudav válasza:
Aki azt írja hogy nem bírja ki már miért ne bírná?! Én egy kis flexel vágtam el egy egész vasúti sínt!! Ne idegeljetek már
2016. aug. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!