Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szeretnék készíteni egy...

Szeretnék készíteni egy ágykeretet, a keretből mennyire kell kiérjen a matrac?

Figyelt kérdés
Ha színben lenne a kerettel, ha valaki ráül az ágy szélére, akkor nyomni fogja a lábát. Én 5 centire gondoltam, az sok lesz? És ágykeret készítésénél mire figyeljek?

2016. máj. 5. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Általában a matrac felének kell kiállnia, hogy összenyomáskor még ne nyomjon az ágykeret.

Természetesen az anyagától is függ.

Ki kell próbálni, hogy mennyire megy össze, ha ráülsz, és egy centivel leméred.

2016. máj. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 TappancsMancs ***** válasza:
5 centi biztos elég, a szerepe az hogy ne csússzon le az ágybetét. Amúgy ha jársz bútorbolt felé nézd meg melyik milyen. De ahogy előző is mondta ha a szélén ráülsz és puha akkor ezt is vedd hozzá.
2016. máj. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És ha a matracot a netről szeretném rendelni? Nincs alkalmam kipróbálni...
2016. máj. 5. 20:35
 4/6 anonim ***** válasza:

Nehogy! A matrac drága dolog, érdemes akár elutazni bemenni matracos boltokba fekvéspróbára.

Nekünk 20 cm vastag kemény matrac 5 cm memóriahabbal, majdnem 10 centit kiáll. Esztétikailag teljesen jó, lábam sem nyomódik, ha a szélére ülök

2016. máj. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igazából nem azon van a hangsúly, hogy mennyinek kell kiérni a matracból, hanem az a minimális mélység, amire ha bele van illesztve a matrac a keretbe, stabilan megfogja a keret. Ezt én is kb öt centiméterre lőném be, ennél jobban felesleges besüllyeszteni, még akkor is, ha a matrac vastagsága engedné.
2016. máj. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nálam 15cm és 7.5cm ami kiér
2016. máj. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!