Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mire kell odafigyelni zsebkés...

Mire kell odafigyelni zsebkés vásárlásakor?

Figyelt kérdés
Páromat szeretném meglepni egy svájci bicskával, mert még nincs neki. Úgy gondolom ez hasznos ajándék egy vidéken élő pasinak, pl ház körüli munkák során, esetleg erdőn, mezőn járva, kempingezáskor, nyaralás alkalmával, stb. Arra lennék kíváncsi, mire érdemes odafigyelni ilyen eszköz vásárlásakor, illetve hogy mely funkciók megléte fontos? Pl fogó, csavarhúzó, konzervnyitó, stb.

2016. márc. 26. 02:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha mar mindenkepp svaci, akkor max 8 cm pengehosszuaagut,mert ha hosszabb, azt a rendor az utcan elveheti.

Csak alapfunkciok kellenek, pl. Sornyito, konzervny., dugohuzo. Ennel tobb mar kenyelmetlenne teszi a hasznalatot, hordozast. Es keruld a kinai utanzatokat.

2016. márc. 26. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja, keruld a gagyi kinaiakat. Leatherman pl. profi cuccokat gyart, a kinalatukbol barmelyik megteszi: [link]
2016. márc. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 kovpet ***** válasza:

Ha svájcibicska, akkor Victorinoxot vagy Wengert vegyél.

Ha úgy általában multitoolt akarsz, akkor a Leathermann tényleg nagyon jó választás. De van még pár jó, pl SOG vagy a Victorinoxnak is van multifogója. Gagyit tényleg ne vegyél. A funkciók viszont teljesen a felhasználástól függnek, arra általánosságban nem lehet tanácsot adni.

2016. márc. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Rendőr elveheti a 8 cm-nél hoszabb pengéjű kést??? Érdekes, ezt nem is tudtam.
2016. márc. 26. 19:51
 5/11 kovpet ***** válasza:

Jogilag "közbiztonságra különösen veszélyes eszköz", a boxerrel vagy az ólmos bottal (vipera) egy kategória.

A vonatkozó jogszabály a 175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet, ha részletesebben érdekelne a dolog.

2016. márc. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%

Ha zsebkés, akkor elsősorban legyen neki jó pengéje és erős rugója. Én többszörösen csalódtam a svájci bicskákban (victorinox, wenger,) felruházzák az égaljatudjamilyen csoda vackokkal, ami (valljuk be) soha az életben nem lesz rajta használva, fogása nincs, pengéje nagy rakás ... öööö szóval az. Nyele műanyag, ami nekem pl nem szimpatikus. Én is úgynevezett "vidéki pasi" vagyok, tehát nem dísznek tartok kést, hanem napi használatra. Nekem ami nagyon bejött, az a tradicionális magyar zsebkés. Nagyon jó, vastag, éltartó penge, erős rugó, (nem nyetlik a penge intenzívebb használat közben sem, mert masszívan tartja) Mindkét végén rézzel lezárt szarvasagancs nyél, amit öröm megfogni, és nem mellesleg szép is. A kialakítása során pedig a biztos fogást, és a lehető legjobb használhatóságot vették figyelembe.


[link]

2016. márc. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 kovpet ***** válasza:
90%
# 6: OK, nekem is tetszenek (van is egy), de ezzel hogy hajtasz be egy csillagcsavart? :) A kérdés nem késről szólt, hanem multitoolról.
2016. márc. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hetes, igazából nem írtam hülyeséget, hiszen a kérdés vastag betűs része odafent jól olvasható: "Mire kell odafigyelni ZSEBKÉS vásárlásakor?" az alszövegben pedig, hogy milyen funkciók megléte fontos. Erre írtam én azt, hogy számomra például az alapfunkció fontos, a többit, saját tapasztalatok alapján, zsebkésbe integrálva feleslegesnek gondolom. Volt valaha svájci bicskám több is, és a nagy pengén kívül nem igazán használtam rajta semmit (még a kisebb pengét is csak nagy ritkán) amit használtam, azzal pedig nem voltam elégedett. Én úgy vagyok vele, legyen egy jó kése az embernek, ami működés szempontjából tökéletes, és inkább, ha kell, külön, a késtől függetlenül legyen egy kombinált fogóvá alakítható, és csavarhúzóval is ellátott multitool. Így a kés fogja tudni azt, amire való, és nem egy kompromisszumgyűjtemény van a zsebemben, aminek egyik funkciója sem az igazi. Másik dolog: Kempingezéskor, nyaraláskor általában ott a kocsiban az alap szerszámkészlet, erdőn- mezőn járva pedig elég kevés a csillagcsavar, amit be kell hajtani. :-)
2016. márc. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 BiTOPro97 ***** válasza:

Svájciból és jó vegyél, nem lesz olcsó. - jó túl drága se.


Gondold át mi az amit kell, hogy rajta legyen. Csavarhúzóson a csavarhúzó semmit nem ér.


Nekem körömvágóolló és körömreszelő is van rajta, van hogy késnek is használom.

2016. márc. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
95%

A Victorinoxra élettartam garancia van, tehát azokkal nem lehet nagyon mellélőni.


Fontos, hogy milyen árkategóriában gondolkodsz. Mert van a mezei műanyag markolatostól át a diófa és ébenfaberakásos markolatán át a damaszkolt pengééig elég sokféle. Árban 5000-től 150.000 ft-ig terjednek.


Illetve jó lenne tudni nagyjából, hogy a párod mivel/mikkel foglalatoskodik. Mert van olyan bicska, amin számítógép csavarhúzó és pendrive van számtecheseknek. De van olyan, amin különböző zsigerelő és nyúzó célszerszámok vadászatra.


Rengeteg webáruház foglalatoskodik a viszonteladásaival. Google-ba beírod hogy Victorionx és válogathatsz kedvedre.

2016. márc. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!